ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نرم افزار و اپلیکیشن

اپل «سیری» را با هوش مصنوعی متحول می‌کند؛ احتمال معرفی در WWDC 2024

اپل ظاهراً می‌خواهد قابلیت‌های هوش مصنوعی متنوعی را به سیری اضافه کند تا بهتر با دستیار هوشمند شرکت‌هایی مانند گوگل و آمازون رقابت کند.

اپل هم می‌خواهد مانند سایر غول‌های دنیای فناوری هوش مصنوعی را به محصولات مختلف خود بیاورد. در همین راستا یکی از منابع دنیای فناوری مدعی شده که اپل روی نسخه ارتقایافته دستیار هوشمند سیری با قابلیت‌های هوش مصنوعی کار می‌کند که سال آینده میلادی در رویداد WWDC 2024 معرفی می‌شود.

طبق پست یکی از منابع دنیای فناوری به نام Tech_Reve در شبکه اجتماعی ایکس، اپل درحال به‌روزرسانی Siri با یک مدل زبانی بزرگ (LLM) است. اپل دستیار هوشمند خود را با یک LLM اختصاصی و نه LLM شرکت‌های دیگر مانند Llama 2 شرکت متا، به‌روزرسانی می‌کند.

سیری با قابلیت‌های هوش مصنوعی احتمالاً در WWDC 2024 معرفی می‌شود

به گفته Tech_Reve، اپل درحال‌حاضر مشغول به‌روزرسانی سیری با یک مدل زبانی بزرگ است:

«اپل هم‌اکنون برای متحول‌کردن سیری درحال استفاده از LLM است تا درنهایت سیری یک دستیار مجازی فوق‌العاده شود. اپل می‌خواهد سیری را به‌گونه‌ای توسعه دهد که قدرتمندترین اپلیکیشن هوش مصنوعی‌اش شود. اپل فعالانه درحال انجام چنین کاری است و انتظار می‌رود اولین محصول آن در WWDC 2024 معرفی شود. سیری جدید به‌صورت استاندارد روی آیفون 16 و نسل‌های بعدی استفاده خواهد شد.»

سیری هوش مصنوعی

با توجه به اینکه گفته می‌شود اپل می‌خواهد قابلیت‌های هوش مصنوعی متنوعی را به iOS 18 اضافه کند و بلومبرگ در گزارشی گفته بود که iOS 18 احتمالاً یک سیستم‌عامل انقلابی خواهد بود، به‌روزرسانی سیری با هوش مصنوعی منطقی به نظر می‌رسد.

درصورتی‌که سیری با هوش مصنوعی به‌روز شود، دستیار هوشمند اپل بهتر با گوگل اسیستنت مجهز به بارد و دستیار هوشمند آمازون رقابت خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی