ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل
نرم افزار و اپلیکیشن

کارمندان اپل ظاهراً از گمانه‌زنی درباره ارائه ویژگی سایدلودینگ در خارج از اتحادیه اروپا منع شده‌اند

کارمندان اپل فعلاً نباید درباره تغییر استراتژی احتمالی شرکت‌شان در خارج از اتحادیه اروپا اظهارنظر کنند.

حمیدرضا علیا
نوشته شده توسط حمیدرضا علیا | ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰

اپل ظاهراً به کارکنان بخش پشتیبانی خود هشدار داده است که از صحبت با مشتریان خارج از اتحادیه اروپا، در مورد ارائه‌های قابلیت سایدلودینگ و فروشگاه برنامه‌های شخص ثالث در دیگر کشورها خودداری کنند.

اپل به انتشار iOS 17.4 نزدیک است. این سیستم‌عامل تغییرات عمده‌ای را در سیاست‌های اپ استور کشورهای اتحادیه اروپا ایجاد می‌کند. اما حالا که اپل باید با قوانین بازارهای دیجیتال اروپا سروکار داشته باشد، نمی‌خواهد این تغییرات در سایر نقاط جهان نیز اجرا شود.

به‌گزارش مارک گرمن از بلومبرگ، اپل در مورد اینکه آیا قابلیت سایدلودینگ و فروشگاه‌های اپلیکیشن شخص ثالث به مناطق بیشتری می‌آیند یا خیر، به کارکنان خود دستور داده است تا از بیان حدس‌وگمان خودداری کنند.

اپل چه تغییراتی را باید در اتحادیه اروپا اعمال کند؟

کوپرتینویی‌ها باید به‌موجب قوانین DMA اتحادیه اروپا، سیاست‌های خود را دستخوش تغییراتی کنند. این موارد شامل پشتیبانی از فروشگاه‌های شخص ثالث، بارگذاری جانبی اپ‌ها (سایدلودینگ)، پشتیبانی از موتورهای مرورگر بیشتر و دسترسی توسعه‌دهندگان به سیستم NFC است.

فروشگاه اپ استور اپل

قوانین DMA که از 7 مارس اجرایی می‌شود، فقط برای 27 کشور عضو اتحادیه اروپا اعمال خواهد شد. این ویژگی‌ها برای مناطق دیگر، ازجمله ایالات‌متحده، در دسترس نخواهد بود.

ممکن است برخی کاربران بازارهای دیگر بخواهند بدانند که این تغییرات در آینده نیز برای آن‌ها اعمال خواهد شد یا خیر. بنابراین اپل به کارکنان پشتیبانی خود اطلاع داده که اگر کاربران چنین سؤالی پرسیدند، فعلاً درباره آن اظهارنظر نکنند.

درحال‌حاضر بعید است که چنین قوانینی در مناطق دیگر اعمال شود. کوپرتینویی‌ها اخیراً با انتشار بیانیه‌ای دوباره درباره ریسک‌های استفاده از فروشگاه‌های اپلیکیشن شخص ثالث هشدار دادند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی