ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

iMessage
نرم افزار و اپلیکیشن

iMessage اپل و بینگ مایکروسافت از قانون بازارهای دیجیتال اروپا معاف شدند

تحقیقات پنج‌ماهه اتحادیه اروپا به این نتیجه رسید که iMessage اپل و بینگ مایکروسافت را از قوانین DMA مستثنا کند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۰

براساس نتیجه‌گیری تحقیقات رگولاتوری اتحادیه اروپا، سرویس iMessage و بینگ از قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا (DMA) مستثنا می‌شود. این تحقیقات به این نتیجه رسید که iMessage اپل و بینگ مایکروسافت به‌اندازه کافی موقعیت مسلطی بر بازار ندارند.

براساس گزارش بلومبرگ، کمیسیون اروپا امروز اعلام کرد iMessage به‌عنوان یک سرویس پلتفرم اصلی تعیین نشده است. این تصمیم به این معنی است که این سرویس مشمول قوانین سختگیرانه DMA نخواهد شد و دیگر ملزم نیست با سایر سرویس‌های پیام‌رسانی همکاری کند. این کمیسیون همچنین مرورگر اج و موتور جستجوی بینگ مایکروسافت را از این قوانین معاف کرد. اپل و مایکروسافت در بیانیه‌های جداگانه از این تصمیم استقبال کردند.

اپلیکیشن iMessage اپل در اروپا

رگولاتورهای اروپا حدود 5 ماه است که مشغول تحقیقات بوده‌اند تا مشخص شود کدام پلتفرم‌ها مشمول قوانین جدید خواهند بود. اگرچه اپلیکیشن iMessage از این قوانین معاف شده است، اما اپ استور، مرورگر سافاری و سیستم‌عامل iOS اپل همچنان باید مطابق قوانین DMA باشند. تحقیقات مشابهی همچنان روی iPadOS درحال انجام است.

پیش‌ازاین اپل اعلام کرده بود که از استاندارد RCS برای ارتباط بین پیام‌رسانی داخلی اپل با دیگر پیام‌رسان‌ها پشتیبانی خواهد کرد که البته این امر موجب جایگزینی سرویس اختصاصی iMessage نمی‌شود. سخنگوی اپل در آن زمان گفته بود که RCS در کنار iMessage کار خواهد کرد و آی‌مسیج همچنان بهترین و امن‌ترین تجربه پیام‌رسانی برای کاربران اپل خواهد بود. تمایز بین حباب‌های آبی و سبز نیز باقی می‌ماند، اما حباب‌های سبز امکانات بیشتری پیدا می‌کنند.

از سوی دیگر، دو پیام‌رسان متا یعنی واتس‌اپ و مسنجر باید مطابق قوانین DMA عمل کنند. حالا متا درتلاش است تا آن‌ها را با سرویس‌های شخص ثالث سازگار کند. این شرکت اخیراً نحوه کارکرد قابلیت همکاری واتس‌اپ را تشریح کرد؛ اگر در واتس‌اپ از برنامه شخص ثالثی پیامی دریافت شود، در یک صندوق ورودی جداگانه قرار می‌گیرد. همچنین شرکت‌هایی که می‌خواهند با واتس‌اپ همکاری کنند باید با متا قرارداد ببندند و از شرایط آن پیروی کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی