ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مرورگرهای وب
نرم افزار و اپلیکیشن

بازار مرورگرها در ماه ژوئن 2023: رکوردشکنی سافاری و حفظ رده سوم توسط اج

گزارشی تازه نشان می‌دهد که در دنیای مرورگرها، سافاری اپل با رشدی قابل‌توجه، به بالاترین سهم بازار تاریخ خود رسیده است.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۱ تیر ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

گزارش مربوط به ماه ژوئن 2023 از شرکت Statcounter نشان می‌دهد که سهم هریک از مرورگرهای وب در بازار چقدر بوده و چه تغییراتی در این صنعت به‌وجود آمده است. طبق این گزارش، کروم همچنان جایگاه اول را در اختیار دارد، اما در دسکتاپ بخش قابل‌توجهی از کاربران خود را از داده است.

شرکت Statcounter در گزارشی می‌گوید مرورگر کروم گوگل همچنان پرکاربرترین مرورگر بازار است و 61.1 درصد افراد از آن استفاده می‌کنند. بااین‌حال، این مرورگر نسبت به ماه گذشته 4.78 درصد از سهم بازار خود را از دست داده است و این ریزش برای بازار مرورگرها چشمگیر محسوب می‌شود، چون نوسانات در این بازار معمولاً در حدود یک الی دو درصد است.

با توجه به اینکه سهم بازار گوگل به رقبا منتقل شده، این رقبا در ماه ژوئن رشد کرده‌اند. سافاری اپل پس از پیشی‌گرفتن از اج مایکروسافت در ماه مارس 2023، حالا به سهم تاریخی 14.45 درصد رسیده و رشدی 1.6 درصد را تجربه کرده است. اج هم با رشد 0.83 درصدی با سهم 10.77 درصدی، در رده سوم قرار دارد.

در رده چهارم نام فایرفاکس موزیلا دیده می‌شود که 6.04 درصد از سهم بازار را در دست دارد و درنهایت نام اپرا را می‌بینیم که با سهم 5.31 درصد جایگاه پنجم را در اختیار گرفته است.

مرورگرها در دنیای موبایل چه وضعیتی دارند؟

در دنیای موبایل شرایط کمی متفاوت است. گوگل بخشی از سهم ازدست‌رفته خود را بازپس گرفته، درحالی‌که رقبا مقداری از سهمشان را از دست داده‌اند. در این رده‌بندی،‌ کروم با رشد 3.55 درصدی، 64.82 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد و سافاری نیز با افت 2.85 درصدی، 24.82 درصد از سهم بازار را تحت کنترل گرفته است.

حدود 4.3 درصد کاربران از Samsung Internet، حدود 1.8 درصد از UC Browser و 1.75 درصد هم از اپرا استفاده می‌کنند؛ بنابراین اثری از اج مایکروسافت در دنیای موبایل دیده نمی‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی