ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک و ایکس
نرم افزار و اپلیکیشن

ایلان ماسک تأیید کرد؛ نمایش لایک‌ها در ایکس برای کاربران پنهان می‌شود

ایلان ماسک می‌گوید که باید به کاربران اجازه داد بدون آنکه مورد انتقاد قرار بگیرند، پست‌ها را لایک کنند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۰:۳۲

«ایلان ماسک»، مالک پلتفرم ایکس به‌تازگی تأیید کرد تب لایک‌ها (Likes) به‌صورت خودکار برای کاربران پنهان خواهد شد. او می‌گوید باید به کاربران اجازه داد بدون آنکه ازشان انتقاد شود، پست‌ها را لایک کنند.

براساس گزارش فوربز، به‌زودی تب لایک‌های ایکس به‌حالت خصوصی در دسترس خواهد بود؛ به این معنا که کاربران دیگر نمی‌توانند ببینند شما کدام پست‌ها را لایک کرده‌اید و به‌صورت پیش‌فرض تب لایک‌ها پنهان می‎شوند. پیش‌تر این گزینه فقط برای مشترکین پریمیوم فراهم بوده است.

ایلان ماسک در طرف‌داری از این ویژگی، در پستی گفته است: «مهم است که به مردم اجازه بدهیم پست‌ها را لایک کنند، بدون اینکه به آنها حمله شود.»

پنهان‌شدن تب لایک‌ها در ایکس

«هاوفی وانگ»، مدیر مهندسی پلتفرم ایکس، پیش‌ازاین در پستی گفته بود مشاهده لایک‌های دیگران ممکن است منجر به رفتارهای اشتباه شود؛ چراکه بسیاری از کاربران احساس می‌کنند اگر محتوای خاصی را لایک کنند، احتمالاً دیگران واکنش ناخوشایندی به آن‌ها نشان می‌دهند.

البته همچنان کاربران می‌توانند ببینند چه کسانی پست‌های آن‌ها را لایک کرده‌اند؛ به‌عبارتی، در این قابلیت جدید دیگران نمی‌توانند ببینند شما چه پست‌هایی را لایک کرده‌اید. البته چنین اقدامی نیز ممکن است مخالفانی داشته باشد؛ برای مثال نمایش لایک‌های کاربر معیار خوبی برای فهمیدن علایق او بود و برای دنبال‌کردن یا نکردن او به کاربران کمک می‌کرد.

به گزارش ورج، گویا اواخر سال 2023، ایلان ماسک به مهندسان این پلتفرم گفته بود می‌خواهد کاملاً از دست دکمه‌های ری‌اکشن‌ توییت‌ها خلاص شود و به‌جای آن‌ها تأکید بیشتری بر بازدید پست‌ها یا Impressions بشود. هدف واقعی ماسک حذف دکمه‌های لایک و ری‌پست بوده است. به‌طورکلی ماسک از زمان خرید توییتر در سال 2022 به قیمت 44 میلیارد دلار، تغییرات زیادی در آن ایجاد کرده و اقدامات اخیر او نیز در همین راستاست.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی