ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
نرم افزار و اپلیکیشن

ایلان ماسک ورود به سایت‌های مخالف خود از طریق ایکس را با تأخیر چند ثانیه‌ای مواجه کرده بود

ایلان ماسک ظاهراً تغییری را در ایکس ایجاد کرده بود تا ورود به سایت‌های مخالف او از طریق این شبکه اجتماعی به‌سرعت انجام نشود.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰

اگر در ایکس (توییتر سابق) روی لینکی به تردز، بلواسکای، اینستاگرام، فیسبوک، نیویورک تایمز، رویترز و Substack کلیک می‌کردید، احتمالاً چند ثانیه‌ای بیشتر از حد معمول طول می‌کشید تا وارد صفحه مقصد شوید. ظاهراً این اتفاق تلاشی از سوی ایلان ماسک برای مقابله با وب‌سایت‌هایی بوده است که او علاقه‌ای به آن‌ها ندارد. ولی به‌نظر می‌رسد که این مشکل حالا برطرف شده است.

به‌ گزارش واشنگتن پست، شبکه اجتماعی ایکس ظاهراً در هنگام ورود به لینک‌های مربوط به سایت‌هایی که پیش‌تر علناً علیه ایلان ماسک اقدام کرده بودند، تأخیری 5 ثانیه‌ای را ایجاد کرده بود. به‌ عبارت دیگر، کلیک روی این لینک‌ها موجب می‌شد کاربران ابتدا به صفحه‌ای سفید بروند و چند ثانیه‌ای آنجا بمانند، سپس به صفحه مقصد هدایت شوند.

بااین‌حال، اکنون به‌نظر می‌رسد که این مشکل برطرف شده است و کاربران با کلیک روی این لینک‌ها، بلافاصله به وب‌سایت مقصد وارد می‌شوند.

توییتر ایکس

ایجاد تأخیر در ورود به سایت‌ها از طریق ایکس از چه زمانی شروع شده بود؟

اولین‌بار کاربران انجمن وب‌سایت هکرنیوز گزارش دادند که ایکس تأخیری را در هنگام ورود به لینک‌های نیویورک تایمز ایجاد کرده است. کاربری در این وب‌سایت گفته بود که این مشکل از روز 4 اوت (13 مردادماه) به‌وجود آمده است. ظاهراً مسئله از سرویس t.co نشئت می‌گیرد که لینک‌های منتشرشده در این شبکه اجتماعی را کوتاه می‌کند.

واشنگتن پست می‌گوید این مشکل تنها درخصوص لینک سایت‌هایی مشاهده شده است که ایلان ماسک احتمالاً با آن‌ها مشکل دارد. از سوی دیگر اما سایت‌هایی مثل ماستودون، یوتوب و فاکس نیوز به‌سرعت باز می‌شوند. ایلان ماسک با این کار عملاً درحال جلوگیری از دریافت ترافیک توسط این وب‌سایت‌ها و کاهش درآمد احتمالی آن‌هاست؛ چرا که تأخیر در بارگذاری سایت‌ها یکی از عواملی است که می‌تواند ترافیک یک وب‌سایت را کاهش دهد.

مدیر سابق واحد اعتماد و ایمنی توییتر در پستی در بلواسکای درباره این اتفاق نوشت: «این یکی از آن چیزهایی است که آن‌قدر دیوانه‌وار به‌نظر می‌رسد که باورکردنش حتی برای توییتر سخت است.»

با توجه به اینکه توییتر تیم روابط‌عمومی ندارد، واکنشی به گزارش‌های مربوطه نشان نداده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Artemis 1964
    Artemis 1964 | ۲۷ مرداد ۱۴۰۲

    گرچه افرادی هستند که با ایلان ماسک اختلاف و دشمنی دارند اما من تاکید می‌کنم که ایلان با فناوری هایی که در اختیار دارد همانند یک منجی بزرگ است.

مطالب پیشنهادی