ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک ایکس
نرم افزار و اپلیکیشن

ایلان ماسک می‌خواهد خدمات پرداخت ایکس تا پایان 2024 در آمریکا راه‌اندازی شود

بلومبرگ می‌گوید ایلان ماسک قصد داشت خدمات پرداخت X را در سال 2024 به‌صورت جهانی راه‌اندازی کند، اما ظاهراً اکنون به آمریکا محدود شده است.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۲:۳۰

راه‌اندازی پلتفرم خدمات پرداخت مسلماً یکی از دلایلی است که باعث شد «ایلان ماسک» سال 2022 برای به‌دست‌آوردن توییتر هزینه زیادی بکند. حتی ظاهراً تغییر نام این شبکه اجتماعی به ایکس نیز برای رسیدن به همین هدف بوده است. به گزارش بلومبرگ، ایلان ماسک همچنان می‌خواهد خدمات پرداخت ایکس را تا پایان 2024 در ایالات متحده راه‌ا بیندازد.

اواخر 2023، ماسک گفته بود ایکس حتماً باید تا پایان 2024 خدمات پرداخت خودش را راه‌اندازی کند؛ بنابراین گزارش جدید بلومبرگ که با بررسی اسناد رگولاتوری ایکس منتشر شده است، این امر را تأیید می‌کند. آن زمان، ماسک گفته بود می‌خواهد کاربران تمام کارهای مالی‌شان را تا پایان 2024 در این اپلیکیشن انجام بدهند.

بلومبرگ در گزارشش شرح می‌دهد ایکس Payments، یکی از زیرمجموعه‌های پلتفرم ایکس، مجوز انتقال پول در 28 ایالت را داشت اما این شرکت می‌خواهد قبل از پایان 2024 مجوزها را در همه ایالت‌ها بگیرد.

خدمات پرداخت ایکس در آمریکا

ایلان ماسک

ایلان ماسک ابتدا امیدوار بود خدمات پرداخت‌ ایکس را سال 2024 به‌صورت جهانی راه‌اندازی کند اما فشارهای رگولاتورها مجبورش کردند این جاه‌طلبی‌ها را کاهش دهد. بلومبرگ دریافته است که برای مثال، ایالت‌هایی، مانند ماساچوست، به ایکس گفته‌اند فقط پس از صدور مجوز بیش از نیمی از ایالت‌های آمریکا، درخواست این شرکت را می‌پذیرد.

هدف نهایی ماسک این است که ایکس به بزرگ‌ترین مؤسسه مالی جهان تبدیل شود و ظاهراً قصد دارد این کار را با ارائه «داشبورد دیجیتالی» از طریق این پلتفرم برای کاربران انجام بدهد که در واقع به‌جای برنامه متمرکز برای تمام خدمات پرداختی آنلاین عمل می‌کند. در واقع ایکس می‌خواهد رقیبی برای Venmo و اپل پی باشد.

بلومبرگ می‌گوید ایکس قصد ندارد برای واریز یا برداشت پرداختی‌ها از کاربران هزینه‌ای دریافت کند اما ماسک به قانون‌گذاران گفته است با افزایش مشارکت کاربران ایکس، این کسب‌وکار تقویت خواهد شد. ایلان ماسک ظاهراً به کارکنان ایکس گفته است می‌خواهد حساب‌های جاری و کارت‌های نقدی، حتی وام‌هایی را از طریق ایکس ارائه بدهد.

این میلیاردر می‌خواهد درآمد پلتفرم ایکس بیشتر از آنکه از تبلیغات باشد، بر فعالیت‌های پرداختی متمرکز شود. بلومبرگ همچنین گفته است درآمد ایکس سال 2023 با مدیریت ایلان ماسک، 40 درصد کاهش یافته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • peyman17
    peyman17 | 4 هفته قبل

    کاهش درآمد ایکس عمدتا بخاطر لابی برخی محافل بوده تا بتونن به ایلان ماسک ضربه بزنن ولی ظاهرا ایکس از بحران مالی خارج شده

مطالب پیشنهادی