ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایکس ایلان ماسک
مالی و سرمایه گذاری

درآمد شبکه اجتماعی ایکس ظاهراً پس از ورود ایلان ماسک 40 درصد کاهش یافته است

درآمد پلتفرم ایکس در نیمه اول سال 2023 حدود 1.48 میلیارد دلار بود که تقریباً 40 درصد کمتر از شش‌ماهه اول سال 2022 است.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۰:۳۰

طبق گزارش جدید بلومبرگ، درآمد شبکه اجتماعی ایکس در ماه‌های پس از مدیریت «ایلان ماسک» حدود 40 درصد کاهش یافته است. البته ایلان ماسک خودش سال 2023 گفته بود درآمد ایکس کاهش یافته ولی حالا بهتر می‌دانیم میزان این کاهش چقدر بوده است.

طبق اسنادی که ایکس به رگولاتورهای آمریکا ارائه کرده است و بلومبرگ به آن‌ها دسترسی پیدا کرده‌اند، درآمد این شرکت در نیمه اول 2023 حدود 1.48 میلیارد دلار بود که تقریباً 40 درصد کمتر از شش‌ماهه اول 2022 است. اسنادی که بلومبرگ به دست آورده، نشان می‌دهد ایکس 456 میلیون دلار در سه‌ماهه اول 2023 کاهش درآمد داشته است.

ماسک خرید توییتر به مبلغ 44 میلیارد دلار را در اکتبر 2022 (مهر 1401) تکمیل کرد.

کاهش درآمد ایکس با مدیریت ایلان ماسک

توییتر (ایکس فعلی) سال‌هاست بیش از 90 درصد درآمدش را از تبلیغات به‌ دست می‌آورد. ایلان ماسک نیز بارها گفته بود این پلتفرم به درآمدی غیر از تبلیغات نیاز دارد. سال گذشته پست‌های جنجالی ایلان ماسک باعث شد برندهای مشهور، مانند دیزنی، اپل و IBM، از تبلیغ در این پلتفرم منصرف بشوند. آن زمان، گمانه‌زنی‌ها حاکی از این بود که درآمد ایکس با ازدست‌دادن تبلیغات برندهای بزرگ تا 75 میلیون دلار کاهش می‌یابد.

باوجود این کاهش درآمد، ایلان ماسک خطاب به این شرکت‌ها گفت: «افرادی که می‌خواهند با تبلیغات و پول از من باج‌خواهی بکنند، بهتر است بروند به جهنم.»

از سویی، ایلان ماسک قصد دارد پلتفرم ایکس را به اپلیکیشنی مالی تبدیل کند. ماسک که یکی از بنیان‌گذاران PayPal بود، برای ایکس در جایگاه اپ «همه‌چیز» چشم‌انداز وسیعی ترسیم کرده است که کاربران می‌توانند «کل دنیای مالی» خودشان را در آن مدیریت کنند. با‌این‌حال به‌رغم علاقه ماسک به ارزهای دیجیتال، ایکس به رگولاتورها گفته است این شرکت هیچ برنامه‌ای برای تسهیل تراکنش با ارزهای دیجیتال ندارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی