ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
نرم افزار و اپلیکیشن

ایلان ماسک می‌گوید توییتر در برابر تلاش دولت‌ها برای سانسور محتوا، چاره‌ای جز تبعیت نداشته است

گزارشی تازه می‌گوید نرخ رسیدگی به درخواست سانسور محتوا توسط دولت‌ها در دوره ایلان ماسک افزایش یافته است.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۸ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۵:۰۰

ایلان ماسک که قبلاً در برابر فشارها برای محدودسازی اینترنت استارلینک علیه روسیه گفته بود به آزادی بیان مطلق باور دارد، حالا ادعا می‌کند که در توییتر چاره‌ای نداشته است جز اینکه درخواست دولت‌ها برای سانسور را بپذیرد.

به گزارش El Pais، توییتر از زمان آغاز مدیریت ایلان ماسک به 83 درصد از درخواست‌های دولتی برای سانسور محتوا پاسخ مثبت داده است. ازاین‌رو، ستون‌نویس بلومبرگ در توییتی ضمن بازنشر این گزارش، با نقل‌قول اظهارنظر ماسک درباره اعتقاد به آزادی بیان مطلق به او کنایه زده. ماسک نیز در پاسخ به این توییت نوشت: «چقدر تو کودن هستی. لطفاً نشان بده که کجا واقعاً حق انتخاب داشتیم و ما آن اقدام را معکوس می‌کنیم.»

خبرنگار بلومبرگ در پاسخ او نوشته است: «ببین، من کسی نیستم که توییتر را با جارکشی درباره اصول آزادی بیان خریدم. واضح است که تو حق این را داری که کسب‌وکارت را هر طور که می‌خواهی، مدیریت کنی.»

توییتر در دوره ایلان ماسک بیشتر به خواست دولت‌ها عمل کرده است

گزارش El Pais می‌گوید توییتر از زمان تکمیل معامله ایلان ماسک، 971 درخواست از دولت‌ها دریافت کرده است. این شرکت از این میان، به 808 مورد به‌طور کامل و به 154 مورد به‌طور جزئی پاسخ مثبت داده. این شبکه اجتماعی در سال پیش از ورود ماسک به 50 درصد از درخواست‌ها رسیدگی کرده بود.

این گزارش از میان کشورهایی که ظاهراً بیش از بقیه خواستار سانسور محتوا بوده‌اند، به هند و ترکیه اشاره می‌کند. برای مثال، دو روز پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه، اکانت رسمی توییتر در امور پیروی از حکم‌فرمایی کشورها اعلام کرده بود که در واکنش به فرایندهای قانونی و به‌منظور اطمینان از ادامه فعالیت این شبکه اجتماعی در ترکیه، به مدت یک روز دسترسی به برخی محتواها را محدود می‌کند.

درباره درخواست‌های دولت هند نیز ایلان ماسک قبلاً گفته بود که قوانین این کشور درزمینه نشر محتوا بسیار سخت‌گیرانه‌اند و توییتر نمی‌تواند فراتر از آن‌ها حرکت کند. او مدعی شده بود که اگر سرپیچی از قوانین، کارمندان آن‌ها را با خطر حبس روبه‌رو کند، آن‌ها از قوانین تبعیت خواهند کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • molavy
    molavy | ۸ خرداد ۱۴۰۲

    دیکتاتور

مطالب پیشنهادی