ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل اپیک گیمز
نرم افزار و اپلیکیشن

اپیک گیمز با درخواست اپل برای تغییر فروشگاه اپ‌های خود مقابله می‌کند

اپل فروشگاه اپ‌های اپیک گیمز را تأیید کرد اما خواستار تغییراتی در رابط کاربری آن شد. حالا سازنده فورتنایت می‌گوید به این تغییرات تن نمی‌دهد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۸ تیر ۱۴۰۳ | ۱۰:۳۰

به‌ نظر می‌رسد دعوای اپل و اپیک گیمز تمامی ندارد. مالک اپ استور چند روز پیش بالاخره به سازنده بازی فورتنایت چراغ سبز نشان داد تا فروشگاه اپ‌هایش را در اتحادیه اروپا منتشر کند. اما این شرکت خواستار تغییراتی در طراحی دکمه‌های این فروشگاه شد. حالا مدیرعامل اپیک گیمز اعلام کرده است با این خواسته اپل مقابله می‌کند.

«تیم سویینی»، مدیرعامل اپیک گیمز، می‌گوید ماجرای پیروی اپل از قانون بازارهای دیجیتال (DMA) مضحک شده است. او در پستی در صفحه شخصی خودش در ایکس توضیح داد: «اپل حالا می‌گوید این تأییدیه موقت است و خواسته است دکمه‌ها را در نسخه بعدی تغییر بدهیم؛ این کار فروشگاه ما را از حالت استاندارد خارج و استفاده از آن را سخت می‌کند.»

اپیک گیمز درخواست اپل را قبول نخواهد کرد

مدیرعامل اپیک گیمز می‌گویند آن‌ها مقابل این درخواست اپل می‌ایستند. حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم اقدام این شرکت در مقابل کوپرتینویی‌ها در چه سطحی خواهد بود. آیا به اتحادیه اروپا شکایت می‌کنند یا صرفاً از اعمال تغییرات مدنظر اپل سر باز می‌زنند.

اکانت رسمی اخبار اپیک گیمز در شبکه اجتماعی ایکس نیز می‌گوید اپل به برخی رسانه‌ها اعلام کرده است که اگرچه درحال‌حاضر اپ فروشگاه اپیک گیمز را تأیید کرده، از این شرکت می‌خواهد در نسخه‌های بعدی این فروشگاه، رابط کاربری را تغییر دهد. اکانت رسمی اپیک گیمز هم در پست خودش می‌گوید این شرکت تقاضای اپل را نمی‌پذیرد.

سازنده آیفون مطابق قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا مجبور شد به فروشگاه‌های اپلیکیشن شخص ثالث اجازه دهد کنار اپ استور فعالیت کنند. بااین‌حال، این شرکت فرایندی را تعریف کرد تا اپل این فروشگاه‌ها را پیش از انتشار ارزیابی و تأیید کند. حالا همین فرایند برای اپیک گیمز دردسرساز شده است. باید منتظر باشیم و ببینیم دعوا به کجا می‌رسد، آیا مسئولان اتحادیه اروپا وارد این کشمکش می‌شوند یا اپل عقب‌نشینی می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی