ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپیک استور و اپل
نرم افزار و اپلیکیشن

اپیک گیمز به‌زودی گیم استور iOS خود را در اتحادیه اروپا راه‌اندازی می‌کند

اپیک گیمز اعلام کرد که اپل امکان توسعه اپ را دوباره برای آن‌ها فراهم کرده و حالا اپیک می‌تواند گیم استور خود را عرضه کند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۵:۰۰

شرکت اپیک گیمز یک قدم به افتتاح گیم استور iOS خود در اتحادیه اروپا نزدیک‌تر شده است. اپیک گیمز اعلام کرد که دوباره از اپل حساب توسعه‌دهنده‌ دریافت کرده است؛ به این معنی که درنهایت اپیک می‌تواند با حساب توسعه‌دهنده خود و از طریق فروشگاهی تازه، امکان دانلود بازی مشهور فورتنایت را در آیفون برای کاربران اروپایی فراهم کند.

اپیک گیمز با انتشار پستی در ایکس، اعلام کرد که بازی فورتنایت در سال 2024 از طریق استورهای این شرکت برای iOS در اروپا توزیع خواهد شد. این شرکت پیش‌تر اعلام کرده بود که گیم استور و بازی فورتنایت را در ژانویه (بهمن‌ماه) به iOS می‌آورد، اما آن زمان مشخص نبود که اپل به این شرکت حساب توسعه‌دهنده می‌دهد یا خیر. درواقع با داشتن این حساب، توسعه‌دهندگان می‌توانند اپلیکیشن‌های خود را در پلتفرم‌های مختلف اپل توزیع کنند. حالا اپیک با داشتن این حساب می‌تواند بازی‌های خود را در پلتفرم‌های اپل منتشر کند.

عرضه فورتنایت در iOS با گیم استور اپیک گیمز

پس از کش‌وقوس‌های فراوان بین شرکت اپیک‌ گیمز و اپل، حالا به‌لطف قانون جدید بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا (DMA)، بازی فورتنایت به iOS بازمی‌گردد. طبق مقررات جدید، توسعه‌دهندگان می‌توانند اپلیکیشن‌های خود را به‌صورت سایدلودینگ نیز عرضه کنند و دیگر مجبور نیستند تنها از طریق اپ استور برنامه‌های خود را در دسترس کاربران قرار دهند. البته همچنان اپلیکیشن‌هایی که توسط یک پلتفرم شخص ثالث عرضه می‌شوند، باید توسط اپل تأیید شوند تا محتواهای مضری در آن‌ها نباشد.

اختلاف عمده این دو شرکت به سال 2020 بازمی‌گردد. در آن زمان، اپیک گیمز برای پرداخت درون‌برنامه‌ای از سیستم مخصوص به خود استفاده می‌کرد و دیگر اپل نمی‌توانست 30 درصد کارمزد دریافت کند. این امر مخصوصاً برای بازی فورتنایت که در آن گیمرها هزینه‌های زیادی می‌کنند، حائز اهمیت بوده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی