ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل پی
نرم افزار و اپلیکیشن

اتحادیه اروپا و اپل ظاهراً در پرونده خدمات پرداخت NFC آیفون توافق می‌کنند

گزارشی تازه می‌گوید اتحادیه اروپا قرار است به پرونده ضدانحصار خود درباره سیستم پرداخت NFC آیفون اپل پایان دهد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۷:۰۰

چند ماه قبل، اپل موافقت کرد به رقبایش در اتحادیه اروپا اجازه بدهد از NFC و فناوری Tap-to-Pay آن در آیفون استفاده کنند. اکنون فایننشال تایمز می‌گوید پس از چندین ماه، ظاهراً اتحادیه اروپا در آستانه پذیرش تغییرات اپل است؛ بنابراین به پرونده‌ای پایان می‌دهد که می‌توانست منجر به جریمه دیگری برای اپل شود.

براساس گزارش منابع آگاه فایننشال تایمز، اتحادیه اروپا ظاهراً قرار است تحقیقات طولانی‌مدت ضدانحصار را درباره سیستم پرداخت NFC اپل به پایان برساند؛ اپل با دادن امتیازاتی برای دسترسی بیشتر رقبا به فناوری پرداخت بدون تماس از جریمه هنگفت جلوگیری می‌کند.

به‌ نظر می‌رسد اپل متعهد شده است این فناوری را یک دهه در اختیار شرکت‌های شخص ثالث قرار بدهد.

خدمات پرداخت NFC اپل برای رقبا در اتحادیه اروپا

کمیسیون اروپا سال 2022 اپل را به نقض قانون رقابت متهم و ادعا کرد اپل مانع دسترسی رقبا به فناوری NFC خود در آیفون می‌شود. در پاسخ به این اتهامات، ظاهراً اپل ژانویه (دی‌ماه 1402) تعهدات متعددی را به کمیسیون اروپا داد. اکنون به‌ نظر می‌رسد رگولاتورها از عملکرد اپل راضی هستند.

فایننشال تایمز به نقل از منابع آگاه گزارش می‌دهد که اپل موافقت کرده است توسعه‌دهندگان شخص ثالث به NFC آیفون دسترسی آزاد داشته باشند. گفته می‌شود این دسترسی نیازی به استفاده از Apple Pay یا Apple Wallet ندارد و رقبا می‌توانند از خدمات پرداخت دیگر نیز بهره ببرند. شرکت Curve علاقه‌اش را برای راه‌اندازی سیستم NFC خود در آیفون پس از رسمی‌ شدن توافق ابراز کرده است.

انتظار می‌رود توافق نهایی اپل و اتحادیه اروپا چند هفته آینده نهایی شود. این توافق به اپل کمک می‌کند از جریمه احتمالی اتحادیه اروپا که می‌تواند تا 10 درصد از درآمد جهانی سالانه این شرکت باشد، جلوگیری کند. با‌توجه‌به درآمد گزارش‌شده اپل که 383 میلیارد دلار در سال 2023 بود، این جریمه می‌توانست تقریباً 40 میلیارد دلار باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی