ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شبکه اجتماعی
نرم افزار و اپلیکیشن

فرماندار فلوریدا لایحه جدیدی برای ممنوعیت حضور کودکان 14 ساله در شبکه‌های اجتماعی امضا کرد

همچنین کودکان 14 و 15 ساله برای حضور در شبکه‌های اجتماعی باید رضایت والدین خود را دریافت کنند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۷ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۲:۰۰

هم‌زمان با افزایش نگرانی‌های مربوط به آسیب شبکه‌های اجتماعی بر سلامت روان کودکان، «ران دسنتیس»، فرماندار فلوریدا، لایحه‌ای را امضا کرده است که کودکان زیر 14 سال را از ورود به شبکه‌های اجتماعی منع کرده و کودکان 14 و 15 ساله را ملزم به دریافت رضایت والدین می‌کند.

براساس گزارش رویترز، لایحه مذکور که House Bill 3 نام دارد، شبکه‌های اجتماعی را مجبور می‌کند تا حساب تمام کاربران زیر 16 سال که رضایت والدین خود برای حضور در این پلتفرم‌ها را دریافت نکرده‌اند، مسدود کنند. همچنین با وجود آن، شبکه‌های اجتماعی باید از یک سیستم تأیید شخص ثالث برای بررسی افراد زیر سن قانونی استفاده کنند.

دسنتیس در بیانیه خود می‌گوید:

«شبکه‌های اجتماعی به شیوه‌های مختلف به کودکان آسیب می‌رسانند. HB 3 به والدین توانایی بیشتری برای محافظت از فرزندانشان می‌دهد.»

در این لایحه به شبکه اجتماعی خاصی اشاره نشده است، اما بیان می‌کند که هدف آن شبکه‌های اجتماعی هستند که «اسکرول‌کردن بی‌نهایت» را تبلیغ می‌کنند، معیارهایی مانند لایک را نشان می‌دهند، دارای قابلیت پخش خودکار ویدیو و سرویس‌های استریم و ارسال نوتیفیکیشن هستند.

وب‌سایت‌ها و برنامه‌هایی که عملکرد اصلی آن‌ها ارسال ایمیل یا پیام است، مشمول این قانون نمی‌شوند.

«پل رنر»، یکی از اعضای مجلس نمایندگان فلوریدا می‌گوید:

«اینترنت به کوچه‌ای تاریک برای فرزندان ما تبدیل شده است که در آن شکارچیان آن‌ها را مورد هدف قرار می‌دهند و شبکه‌های اجتماعی خطرناک منجر به نرخ بالاتر افسردگی، آسیب‌رساندن به خود و حتی خودکشی می‌شود.»

نظر حامیان و منتقدان لایحه حضور کودکان در شبکه های اجتماعی

حامیان این قانون گفته‌اند که با وجود آن، اثرات مضر شبکه‌های اجتماعی بر کودکانی که بیش از اندازه از چنین پلتفرم‌هایی استفاده می‌کنند و به‌طور بالقوه ممکن است دچار اضطراب، افسردگی و حتی بیماری‌های روانی شوند، متوقف خواهد شد. در مقابل، منتقدانی نیز وجود دارند که می‌گویند این لایه، متمم اول قانون اساسی ایالات‌متحده از آزادی بیان را نقض می‌کند و تصمیم‌گیری درباره حضور کودکان در شبکه‌های اجتماعی بر عهده والدین آن‌هاست و نه دولت.

House Bill 3 از اول ژانویه سال 2025 اجرایی خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی