ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

جمینای در اندروید استدیو
نرم افزار و اپلیکیشن

گوگل هوش مصنوعی جمینای پرو را به اندروید استودیو اضافه کرد

استفاده از این هوش مصنوعی اکنون به‌صورت رایگان در نسخه پیش‌نمایش اندروید استودیو Jellyfish در دسترس است.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۳:۳۰

در سال 2023، گوگل چت‌بات Studio Bot را به اندروید استودیو آورد تا به سؤالات کاربران پاسخ دهد. حالا طبق یک گزارش جدید، به‌جای Studio Bot، کاربران می‌توانند از مدل قدرتمند جمینای پرو در اندروید استودیو استفاده کنند. استفاده از این هوش مصنوعی اکنون به‌صورت رایگان در نسخه پیش‌نمایش اندروید استودیو Jellyfish در دسترس است.

براساس گزارش 9to5Google، حالا اندروید استودیو از مدل هوش مصنوعی Gemini 1.0 Pro گوگل پشتیبانی می‌کند. درواقع گوگل جمینای را با استودیو بات جایگزین کرده است. با این هوش مصنوعی جدید، توسعه‌دهندگان می‌توانند اپلیکیشن خود را سریع‌تر و آسان‌تر بسازند.

هوش مصنوعی جمینای پرو در اندروید استودیو

گوگل می‌گوید جمینای کاملاً می‌تواند زبان طبیعی کاربران را درک کند. یک پنجره چت برای توسعه‌دهندگان در دسترس خواهد بود تا بتوانند سؤالات خود را از این هوش مصنوعی بپرسند. برای مثال، شما می‌توانید از این هوش مصنوعی بپرسید «چگونه پشتیبانی دوربین را به اپ خود اضافه کنم؟» یا «بهترین راه برای دریافت موقعیت مکانی در اندروید چیست؟» تا جمینای به شما پاسخ دهد.

یکی از کاربردهای جمینای در اندروید استودیو، تکمیل کدهای توسعه‌دهندگان است. گوگل می‌گوید این هوش مصنوعی ایده‌هایی درباره اینکه چگونه توسعه‌دهندگان می‌توانند قطعات کد چندخطی خود را تکمیل کنند، ارائه می‌دهد.

حریم خصوصی نیز یکی از نکاتی است که کاربران در هوش مصنوعی به آن اهمیت می‌دهند. گوگل می‌گوید جمینای در اندروید استودیو کدهای شما را صرفاً برای یک مکالمه حفظ می‌کند. البته شما می‌توانید این هوش مصنوعی را سفارشی کنید تا براساس سوابق چت‌های قبلی شما پاسخ دهد.

جمینای اکنون در نسخه پیش‌نمایش اندروید استودیو Jellyfish در بیش از 180 کشور در دسترس است. همچنین گوگل می‌گوید که درحال‌حاضر توسعه‌دهندگان می‌توانند بدون هیچ هزینه‌ای از این ابزار استفاده کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی