ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کروم
نرم افزار و اپلیکیشن

کروم با آپدیت جدید خود در اندروید می‌تواند صفحات وب را بخواند

با این قابلیت گزینه جدیدی با نام «Listen to this page» به نسخه اندروید مرورگر کروم اضافه می‌شود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۵:۳۰

گوگل در حال اضافه‌کردن گزینه جدیدی با نام «Listen to this page» به نسخه اندروید مرورگر کروم است که می‌تواند یک صفحه وب را با صدای بلند بخواند. درست مانند زمانی که در حال گوشی دادن به موسیقی یا پادکست هستید، برای این ویژگی نیز کنترل‌هایی ارائه می‌شود که با آن‌ها می‌توانید خواندن صفحه را متوقف کنید یا سرعت آن را تغییر دهید.

طبق گزارش‌های منتشرشده، همچنین می‌توانید صدایی که برای خواندن صفحه استفاده می‌شود و زبان آن را تغییر دهید. براساس صفحه راهنمای گوگل، این قابلیت از زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، عربی، هندی و اسپانیایی پشتیبانی می‌کند.

قابلیت جدید کروم برای اندروید

برای آزمایش این قابلیت، باید به صفحه مدنظر خود بروید و سپس از منوی سه‌نقطه‌ای مرورگر، روی گزینه «Listen to this page» ضربه بزنید. البته این قابلیت در زمان نگارش گزارش هنوز برای ما فعال نشده است به احتمال زیاد با کمی تاخیر در دسترس ما قرار خواهد گرفت. ظاهراً با نسخه 125 برنامه اندروید کروم این قابلیت به همه ارائه خواهد شد.

همچنین می‌توانید از Google Assistant بخواهید تا صفحات وب را با صدای بلند برای شما بخواند و حتی می‌تواند در حین انجام این کار، آن را به زبان‌های دیگر ترجمه کند. اما انتخاب آن گزینه شما را از کروم خارج کرده و به اپلیکیشن گوگل می‌برد، در حالی که قابلیت جدید کروم در همان مرورگر انجام می‌شود.

گوگل در گذشته این ویژگی را برای کروم دسکتاپ نیز آزمایش کرده است. سافاری آیفون هم دارای ویژگی مشابهی به نام «Listen to Page» است که صفحات وب را با صدای سیری برای شما می‌خواند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی