ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سیستم‌عامل فیوشا
نرم افزار و اپلیکیشن

گوگل احتمالاً سیستم‌عامل فیوشا را به دستگاه‌های اندرویدی می‌آورد

به نظر می‌رسد گوگل قصد دارد از نسخه سبک‌تری از سیستم‌عامل فیوشا در اندروید بهره ببرد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱۹ تیر ۱۴۰۳ | ۱۰:۳۰

گوگل ظاهراً روی نسخه سبک‌تر سیستم‌عامل فیوشا برای اجرا در ماشین مجازی (VM) در اندروید کار می‌کند. سیستم‌عامل فیوشا اولین بار سال 2021 در نسل اول نست هاب منتشر شد و ظاهراً گوگل می‌خواهد این سیستم‌عامل را دوباره به کانون توجه برگرداند.

براساس گزارش Android Authority، توسعه‌دهندگان گوگل احتمالاً روی نسخه‌ای از سیستم‌عامل فیوشا کار می‌کنند که روی ماشین مجازی در دستگاه‌های اندرویدی اجرا می‌شود. نقش دقیقی که این سیستم‌عامل می‌تواند در دستگاه‌های اندرویدی ایفا کند، هنوز مشخص نیست اما ممکن است باعث افزایش کارایی، امنیت و انعطاف‌پذیری شود.

سیستم‌عامل فیوشا در دستگاه‌های اندرویدی

اندروید و کروم اواس مدت‌ها سیستم‌عامل‌های پرچم‌دار گوگل بوده‌اند ولی این غول فناوری از سال 2016، مداوم سیستم‌عامل دیگری به نام Fuchsia OS را هم توسعه داده است. این سیستم‌عامل جدید که سال 2021 در نسل اول نست هاب معرفی شد، می‌تواند به‌زودی در دستگاه‌های آینده گوگل منتشر شود.

البته بعید است سیستم‌عامل فیوشا جایگزین اندروید یا ChromeOS شود، بااین‌حال گوگل می‌تواند آن را به‌عنوان جایگزینی برای میکرودروید استفاده کند. Microdroid نسخه سبک‌تر اندروید است که برای اجرا روی ماشین‌های مجازی در دستگاه طراحی شده است، اکنون به نظر می‌رسد میکرودروید جایگزین میکروفیوشا خواهد شد و باعث افزایش کارآمدی و امنیت می‌شود.

آوریل (فروردین ماه) سال جاری، ظاهراً گوگل پروژه میکروفیوشا را آغاز کرد. هدف این پروژه این است که سیستم‌عامل فیوشا را از طریق مجازی‌سازی روی دستگاه‌ها قابل‌بوت کند، این امر می‌تواند کاربردهای سیستم‌عامل فیوشا را به میزان قابل‌توجهی گسترش دهد.

سیستم‌عامل فیوشا می‌تواند کارایی و امنیت نسخه‌های آینده اندروید را بهبود بخشد. این سیستم‌عامل متن‌باز است اما روی هسته لینوکس ساخته نشده است. درعوض، بر پایه Zircon توسعه یافته که میکروکرنل (ریزهسته) است و از ابتدا گوگل آن را ساخته. گوگل پیش‌ازاین گفته بود که معماری میکروکرنل فیوشا سطح جدیدی از امنیت و ثبات را به ارمغان می‌آورد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی