ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تمرین مکالمه گوگل
نرم افزار و اپلیکیشن

اپ گوگل ویژگی جدید تمرین مکالمه به زبان انگلیسی را آزمایش می‌کند

گوگل برای یادگیری مکالمه انگلیسی، ویژگی جدیدی عرضه کرده است.

حمیدرضا علیا
نوشته شده توسط حمیدرضا علیا | ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۴:۳۰

گوگل درحال آزمایش یک ویژگی جدید «تمرین مکالمه» در قسمت جستجو (Search) است. این ویژگی به کاربران کمک می‌کند تا مهارت‌های مکالمه انگلیسی خود را بهبود بخشند. این ویژگی برای زبان‌آموزان انگلیسی در آرژانتین، کلمبیا، هند، اندونزی، مکزیک و ونزوئلا در دسترس است. این کشورها در تست نسخه اولیه قابلیت تمرین گفتاری (Speaking practice) حضور دارند. مانند بسیاری از قابلیت‌های نرم‌افزاری گوگل، این ویژگی نیز به کمک هوش مصنوعی عمل می‌کند.

به گزارش تک‌کرانچ، گوگل می‌گوید هدف از این آزمایش، کمک به بهبود مهارت‌های انگلیسی کاربران ازطریق شرکت در تمرین‌های تعاملی یادگیری زبان است. هوش مصنوعی در این قابلیت، به افراد کمک می‌کند تا از کلمات جدید در سناریوهای روزمره استفاده کنند.

«تمرین صحبت‌کردن» برای اولین‌بار توسط یک کاربر در شبکه اجتماعی X مشاهده شد که اسکرین‌شات‌هایی از عملکرد این قابلیت را به‌اشتراک گذاشت.

نحوه عملکرد ویژگی «Speaking practice» گوگل

تمرین گفت‌وگو با پرسیدن یک سؤال مکالمه‌محور از کاربر شروع می‌شود. کاربر باید با استفاده از کلمات خاص به آن پاسخ دهد. با توجه به اسکرین‌شات‌ها، یکی از سناریوها این‌گونه است که هوش مصنوعی به کاربر می‌گوید می‌خواهد ورزیده شود، حالا باید چه کار کند. سپس کاربر باید پاسخی را بیان کند که شامل کلمات «ورزش»، «قلب» و «خسته» است.

ایده پشت این ویژگی این است که به زبان‌آموزان زبان انگلیسی کمک کند مکالمه‌ای به این زبان داشته باشند و در عین حال نحوه استفاده صحیح از کلمات مختلف را نیز درک کنند.

راه‌اندازی این ویژگی جدید نشان می‌دهد که گوگل ممکن است این قابلیت را به‌عنوان رقیبی برای برنامه‌های یادگیری زبان مانند دولینگو (Duolingo) و بابل (Babbel) عرضه کند. این اولین‌باری نیست که گوگل به ارائه ابزارهای آموزش و یادگیری زبان می‌پردازد. در سال 2019، گوگل قابلیتی را راه‌اندازی کرد که به کاربران جستجو اجازه می‌داد نحوه تلفظ صحیح کلمات را تمرین کنند.

یادگیری زبان به کمک هوش مصنوعی چیز جدیدی نیست. دولینگو که شاید محبوب‌ترین برنامه یادگیری زبان باشد، در سال 2016 از یک چت‌بات هوش مصنوعی استفاده کرد و در 2023 نیز به GPT-4 برای آموزش زبان، مجهز شد.

یکی دیگر از پلتفرم‌های یادگیری زبان آنلاین، Memrise، هم یک چت‌بات مبتنی بر GPT-3 را در Discord راه‌اندازی کرد که به افراد امکان می‌دهد زبان‌ها را هنگام Chat یاد بگیرند. سایر پلتفرم‌های یادگیری زبان نیز تمرین مکالمه را ارائه می‌دهند. به‌عنوان مثال، Pimsleur از کاربران می‌خواهد تا یک مکالمه نقش‌آفرینی با برنامه داشته باشند و افراد را ترغیب می‌کند تا به سؤالات زبان مقصد خود پاسخ دهند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی