ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گوگل میت
نرم افزار و اپلیکیشن

تماس‌های ویدیویی گوگل میت حالا از افکت‌های زیبایی پشتیبانی می‌کند

این ویژگی از از ماه آینده در دسترس اکثر حساب‌های پریمیوم گوگل قرار خواهد گرفت.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۷ مهر ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰

به گفته گوگل، یک ویژگی مورد درخواست سرانجام به «گوگل میت» اضافه خواهد شد که به کاربران اجازه می‌دهد تا در حین مکالمات ویدیویی خود از فیلترهای زیبایی استفاده کنند.

همانطور که غول موتور جستجو در پست جدید Google Workspace توضیح می‌دهد، قابلیت زیباسازی چهره در حال حاضر برای کاربران منتخب در نسخه موبایل گوگل میت ارائه شده است و از 28 اکتبر (6 آبان) در دسترس حساب‌های باقی‌مانده قرار خواهد گرفت. گوگل همچنین قصد دارد «تا پایان سال 2023» این قابلیت را به نسخه وب Google Meet نیز اضافه کند.

زیباسازی چهره با گوگل میت

ظاهراً دو حالت با این ویژگی ارائه می‌شوند که سطوح مختلفی از جمله صاف‌کردن رنگ چهره، روشن‌کردن زیر چشم و سفید‌کردن دندان‌ها را شامل می‌شود. حالت اول با نام Subtle همانطور که از نامش پیداست، تنظیمات آرایشی بسیار سبکی را شامل می‌شود و حالت Smoothing تغییر زیادی به چهره شما می‌دهد. گوگل توضیح می‌دهد که هر دو حالت باعث می‌شود تا ظاهر کاربران در طول تماس‌های ویدیویی خود اصلاح‌شده و زیباتر به نظر برسد.

این قابلیت در ابتدا به‌صورت پیش‌فرض خاموش خواهد بود (تصویر زیر) و باید از تنظیمات گوگل میت خود آن را فعال کنید. همچنین فقط کاربران دارای حساب‌های پریمیوم گوگل به آن دسترسی خواهند داشت، مانند حساب‌های تحصیلی (Education Plus) و کسب‌و‌کارها (Business Standard). بنابراین برای کاربران دارای حساب شخصی Google در دسترس نیست.

در حال حاضر برنامه‌های مرتبط با ویدیو مانند تیک تاک و اینستاگرام فیلترهایی را برای زیباسازی چهره کاربران ارائه می‌کنند. همچنین برنامه‌های تماس ویدیویی رقیب مانند زوم (Zoom) و مایکروسافت تیمز (Microsoft Teams) نیز ویژگی‌های بسیار زیادی را به‌عنوان «زیبایی» به کاربران خود ارائه می‌کنند که پوست کاربر را تار می‌کند یا برخی افکت‌های مجازی را اعمال می‌کند.

با این وجود، این گزارش می‌تواند برای کاربرانی که از سرویس گوگل استفاده می‌کنند یا حتی افرادی که به‌هردلیلی دوست ندارند دوربین خود را روشن کنند، خبر خوبی باشد. اخیرا پشتیبانی از کیفیت 1080p نیز به گوگل میت اضافه شده بود.

ظاهراً این ویژگی در دسترس کاربران بسیار کمی قرار گرفته باشد، زیرا در حالی که گوگل آن را به‌طور رسمی معرفی کرده است اما هیچ یک از نشریات معتبر تاکنون در گزارش‌های خود تصویری منتشر نکرده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی