ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مرور امن در گوگل کروم
نرم افزار و اپلیکیشن

کروم حالا می‌تواند بهتر از قبل از شما در برابر سایت‌های مخرب محافظت کند

حالت جدید Safe Browsing درحال‌حاضر برای نسخه iOS و دسکتاپ کروم در دسترس قرار گرفته است.

حمیدرضا علیا
نوشته شده توسط حمیدرضا علیا | ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۰

گوگل حالت پیش‌فرض «مرور ایمن» (Safe Browsing) را در کروم ارتقا داده است تا این مرورگر محافظت بهتری در برابر وب‌سایت‌های مخرب ارائه دهد. قبل از این ارتقا، حالت مرور ایمن از یک لیست ذخیره‌شده محلی برای بررسی سایت یا فایل خطرناک استفاده می‌کرد که هر 30 تا 60 دقیقه یک بار به‌روز می‌شد، اما گوگل می‌گوید یک وب‌سایت مخرب به‌طور متوسط ممکن است فقط 10 دقیقه وجود داشته باشد؛ بنابراین گوگل این ویژگی را به‌ حالت Real-Time درآورده است تا به‌صورت لحظه‌ای از اطلاعات کاربر محافظت کند.

به گزارش Engadget، گوگل برای مبارزه با سایت‌های مخرب، از یک ویژگی پیشرفته در بخش مرور ایمن استفاده خواهد کرد تا سایت‌های ناامن را درلحظه بررسی کند. گوگل باور دارد که بررسی‌های بی‌درنگ این سایت‌ها بسیار مهم است؛ به همین دلیل این ویژگی را به نسخه استاندارد مرور ایمن کروم آورده است.

مرور امن در گوگل کروم

خصوصیات قابلیت ارتقایافته مرور ایمن در کروم

این شرکت خاطرنشان می‌کند که مرور ایمن در بیش از 5 میلیارد دستگاه استفاده می‌شود و به محافظت در برابر فیشینگ، بدافزارها و نرم‌افزارهای ناخواسته کمک می‌کند. این حالت روزانه 10 میلیارد URL و فایل را ارزیابی می‌کند. کروم روزانه بیش از 3 میلیون هشدار در مورد تهدیدات احتمالی از طریق این ویژگی به کاربران نشان می‌دهد. بااین‌حال، گوگل بر این باور است که بررسی URL در زمان واقعی به کروم کمک می‌کند تا بیش از 25 درصد تلاش‌های فیشینگ را مسدود کند.

البته ویژگی مرور ایمن، آدرس سایت‌هایی که بازدید می‌کنید را با هیچ نهادی به‌ اشتراک نمی‌گذارد؛ بنابراین حریم خصوصی کاربران حفظ می‌شود.

گوگل توصیه می‌کند که کاربران از حالت حفاظت پیشرفته در مرور امن استفاده کنند، زیرا ویژگی‌های امنیتی بیشتری ارائه می‌دهد. گزینه پیش‌فرض و فعلی Safe Browsing فقط لیست سایت‌هایی را بررسی می‌کند که از قبل به‌عنوان ناامن شناخته شده‌اند، اما ویژگی حفاظت پیشرفته در مرور امن عوامل دیگری را نیز درنظر می‌گیرد. این سیستم از یادگیری ماشینی برای شناسایی سایت‌های مخاطره‌آمیزی استفاده می‌کند که مرور ایمن آن‌ها را به‌عنوان عوامل مخرب احتمالی تأیید نکرده است.

ویژگی ارتقایافته مرور ایمن همین حالا برای آخرین نسخه دسکتاپ و iOS کروم در دسترس است. این قابلیت در اواخر مارس 2024 (اواسط فروردین‌ماه 1403) به سیستم‌عامل اندروید می‌آید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی