ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نرم افزار و اپلیکیشن

اینتل از به‌روزرسانی بزرگ ویندوز در سال 2024 خبر داد؛ ویندوز 12 در راه است؟

مدیر ارشد مالی اینتل می‌گوید سال آینده میلادی یک به‌روزرسانی بزرگ برای ویندوز منتشر می‌شود که می‌تواند نسخه بعدی این سیستم‌عامل یا ویندوز 12 باشد.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۵ مهر ۱۴۰۲ | ۱۵:۰۰

مدتی می‌شود که شایعات به ویندوز 12 اشاره می‌کنند؛ سیستم‌عاملی که انتظار داریم ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی زیادی داشته باشد. درحالی‌که مایکروسافت اشاره‌ای به ویندوز ۱۲ نکرده است، اما به‌نظر می‌رسد که گفته اخیر یکی از مدیران اینتل به معرفی این سیستم‌عامل در سال آینده میلادی اشاره می‌کند.

براساس مصاحبه‌ای که مدیر ارشد مالی اینتل، «دیوید زینزنر»، با تحلیلگر Citigroup داشته است، مایکروسافت سال آینده یک به‌روزرسانی بزرگ برای ویندوز منتشر خواهد کرد:

«ما فکر می‌کنیم 2024 سال بسیار خوبی برای مشتریان باشد؛ به‌طور ویژه، به‌خاطر بازسازی ویندوز. ما هنوز فکر می‌کنیم که بسیاری از دستگاه‌ها قدیمی هستند و نیاز به یک به‌روزرسانی دارند. ما فکر می‌کنیم این به‌روزرسانی با توجه به ویندوز احتمالاً سال آینده میلادی آغاز می‌شود. بنابراین ما نسبت به سال 2024 خوشبین هستیم.»

ویندوز 12 سال آینده میلادی معرفی می‌شود؟

زینزنر تنها در این بخش از مصاحبه‌اش به ویندوز یا مایکروسافت اشاره کرده است، بااین‌حال به‌نظر می‌رسد مدیر ارشد مالی اینتل مستقیماً به نسخه بعدی ویندوز اشاره دارد. درحقیقت آپدیت‌های معمولی ویندوز به‌اندازه‌ای بزرگ نیستند که بازار را وارد مسیر جدیدی کنند و البته نیازی به به‌روزرسانی سخت‌افزارها باشد. بنابراین با توجه به گفته‌های زینزنر، احتمالاً سال آینده میلادی با نسخه جدید ویندوز روبه‌رو خواهیم شد.

ویندوز 12

ویندوز 12 احتمالاً نام نسخه بعدی سیستم‌عامل مایکروسافت باشد. تا به امروز چندین منبع به این سیستم‌عامل اشاره کرده‌اند و از احتمال عرضه آن در سال آینده میلادی خبر داده‌اند. ظاهراً به‌خاطر انتشار ویندوز ۱۲، اینتل به افزایش فروش پردازنده‌هایش در سال 2024 امید دارد.

طبق شایعات، ویندوز ۱۲ یک سیستم‌عامل ماژولار خواهد بود. درحقیقت احتمالاً با یک هسته کم‌حجم با ویژگی‌های اصلی مهم روبه‌رو می‌شویم که در ادامه ویژگی‌های قدرتمند مختلفی به آن اضافه می‌شود؛ ازجمله قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی.

اینتل در ادامه سال جاری میلادی به‌طور کامل از پردازنده‌های نسل چهاردهم برای لپ‌تاپ‌ها رونمایی می‌کند، بنابراین شاید در آن زمان دوباره اطلاعاتی درباره نسل بعدی ویندوز منتشر شود. تا به امروز چندین ویدیوی مفهومی از ویندوز ۱۲ منتشر شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی