ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون آیپد
نرم افزار و اپلیکیشن

آمار به‌روزرسانی آیفون‌ها به iOS 17 نسبت به iOS 16 کاهش یافته است

کاربران آیفون ظاهراً امسال اشتیاق چندانی برای آپدیت دستگاه خود به iOS 17 ندارند. اما وضعیت iPadOS 17 از پارسال بهتر بوده است.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۰:۰۰

اپل داده‌های جدیدی منتشر کرده که نشان می‌دهد نرخ پذیرش iOS 17 توسط کاربران، در بازه زمانی مشابه پارسال، کمتر از iOS 16 بوده است. از آن‌سو، اما کاربران بیشتر از iPadOS 16 از iPadOS 17 استقبال کرده‌اند.

آپدیت iOS 17 درحال‌حاضر روی 76 درصد از آیفون‌های معرفی‌شده در چهار سال اخیر وجود دارد، درحالی‌که این آمار در بازه زمانی مشابه پارسال برای iOS 16 معادل 81 درصد بود. اگرچه این تفاوت چندان بزرگ به‌نظر نمی‌رسد، اما آیا می‌توان آن را به‌عنوان شکستی برای iOS 17 درنظر گرفت؟

هم‌اکنون هنوز حدود 20 درصد از آیفون‌هایی که در چهار سال گذشته معرفی شده‌اند، از iOS 16 استفاده می‌کنند. 4 درصد از کاربران نیز از سایر نسخه‌های این سیستم‌عامل استفاده می‌کنند. اگر مبنای دستگاه‌ها را تمام آیفون‌های موجود در بازار درنظر بگیریم، سهم iOS 17 به 66 درصد، iOS 16 به 23 درصد و سایر نسخه‌های قبلی مجموعاً به 11 درصد می‌رسد.

نرخ پذیرش iOS 17 و iPadOS 17 توسط کاربران اپل

در صحبت از iPadOS، شرایط برعکس است. جدیدترین آپدیت این سیستم‌عامل، یعنی iPadOS 17، بیشتر از نسخه‌ای که در سال 2022 منتشر شده بود، نظر کاربران را جلب کرده است. iPadOS 17 درحال‌حاضر روی 61 درصد از آیپدهای معرفی‌شده در چهار سال گذشته نصب شده. iPadOS 16 با 29 درصد و سایر نسخه‌های قبلی با 10 درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.

یک سال پیش، iPadOS 16 در این بازه زمانی تنها روی 53 درصد از دستگاه‌های معرفی‌شده در چهار سال گذشته وجود داشت، بنابراین می‌بینید که جهش خوبی اتفاق افتاده است. اگر تمام آیپدهای موجود در بازار را درنظر بگیریم، 53 درصد از آن‌ها از iPadOS 17 استفاده می‌کنند، درحالی‌که 29 درصد از iPadOS 16 و 18 درصد از بقیه نسخه‌ها بهره می‌برند.

گفتنی است که این ارقام همچنان از دنیای اندروید بسیار بهتر است، چون تعداد و تنوع دستگاه‌های اپل نسبت به محصولات اندرویدی بسیار کمتر است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی