ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

لینکدین
نرم افزار و اپلیکیشن

از راه‌اندازی در یک اتاق نشیمن تا خرید توسط مایکروسافت؛ لینکدین 20 ساله شد!

لینکدین از تاریخ 5 می 2003 به‌طور رسمی راه‌اندازی شد و اکنون محبوب‌ترین شبکه‌اجتماعی مختص کسب‌و‌کارهاست.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

لینکدین، شبکه اجتماعی کسب‌و‌کارها که اکنون به مایکروسافت تعلق دارد، امروز 20 ساله شد. هرچند «رید هافمن» و «اریک لی» در دسامبر سال 2002 این شبکه اجتماعی را تأسیس کردند، اما زمان دقیق راه‌اندازی آن تاریخ 5 می 2003 است. درواقع لینکد‌ین حتی از فیسبوک با حدود سه میلیارد کاربر فعال ماهانه نیز قدیمی‌تر است.

شبکه اجتماعی لینکدین کار خود را از اتاق نشیمن هافمن آغاز کرد، اما اکنون 930 میلیون کاربر از بیش از 200 کشور جهان در آن حضور دارند. هافمن پیش از لینکد‌ین نیز تجربه کار با شبکه‌های اجتماعی آنلاین دیگر را نیز داشته است. او در سال 1994 روی eWorld اپل کار می‌کرد که یک سرویس آنلاین بود و ایمیل، اخبار و دانلود نرم‌افزار را با یکدیگر ترکیب می‌کرد. هافمن همچنین در سال 1997 سایت SocialNet.com را راه‌اندازی کرد.

رشد لینکدین تا خرید توسط مایکروسافت

تیم مؤسسین لینکدین شامل افراد تجاری و فنی شرکت‌هایی مثل PayPal و SocialNet می‌شود. تا سال 2004، این شبکه اجتماعی موفق شده بود تا 1.2 میلیون کاربر را جذب کند و در آن زمان 73 درصد از سهم بازار شبکه‌های اجتماعی کسب‌و‌کارها را از رقبایی مانند Ryze ،OpenBC و ZeroDegrees تصاحب کرده بود.

بااین‌وجود، شاید مهم‌ترین نقطه عطف تاریخ لینکدین در سال 2016 رخ داد؛ زمانی که مایکروسافت در یک معامله 26.2 میلیارد دلاری، این شبکه اجتماعی را خرید.

از ژوئن سال 2020، «رایان روسلانسکی» که سال 2009 به این شرکت پیوست، مسئولیت مدیرعاملی لینکدین را بر عهده دارد. او به‌دلیل ایفای نقش مهم در خرید 1.5 میلیارد دلاری Lynda.com توسط لینکد‌ین شناخته می‌شود.

اخیراً درباره این شبکه اجتماعی گفته شد که مایکروسافت قصد دارد با کمک هوش مصنوعی به کاربران کمک می‌کند تا برای استخدام در شر‌کت‌ها پیام بنویسند. در سال گذشته نیز به قابلیت دیگری برای تکمیل پروفایل کاربران و آسان‌تر شدن دانلود فیلم از لینکدین توسط هوش مصنوعی اشاره شده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Rezahan
    Rezahan | ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

    linkedin یه دونه باشه

مطالب پیشنهادی