ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

برنامه ماشین حساب
نرم افزار و اپلیکیشن

برنامه ماشین‌حساب macOS 15 احتمالاً با قابلیت‌های جدید متحول می‌شود

یکی از قابلیت‌هایی که احتمالاً به برنامه ماشین‌حساب در macOS 15 اضافه می‌شود، سیستم تبدیل واحد پیشرفته برای نرخ ارزهاست.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۵:۳۰

به‌نظر می‌رسد که اپل در به‌روزرسانی macOS 15 در برنامه ماشین‌حساب تحولات بزرگی ایجاد خواهد کرد. یکی از قابلیت‌هایی که احتمالاً به این برنامه اضافه می‌شود، یک سیستم تبدیل واحد پیشرفته است که از آن می‌توان برای تبدیل ارز با نرخ‌های به‌روزشده استفاده کرد.

براساس گزارش AppleInsider، احتمال دارد نسخه اصلاح‌شده برنامه Calculator برای مک در آپدیت جدید دارای ویژگی‌های مختلفی باشد که می‌تواند کاربرد این برنامه را بیش‌ازپیش کند. این تغییرات در موازات ویژگی‌های جدید iOS 18 خواهند بود؛ برای مثال، ظاهراً می‌توان از ماشین‌حساب در Notes (هم در آیفون و هم در مک) نیز استفاده کرد.

قابلیت‌های جدید ماشین‌حساب در macOS 15

در ادامه ویژگی‌های احتمالی برنامه ماشین‌حساب macOS 15 را می‌خوانید:

  • یک سیستم تبدیل واحد پیشرفته در رابط کاربری اصلی که می‌تواند برای تبدیل ارز با نرخ‌های به‌روز استفاده شود.
  • ویژگی «یادداشت‌های ریاضی» به کاربران اجازه می‌دهد در برنامه Notes نیز از ماشین‌حساب استفاده کنند. این ویژگی احتمالاً در iOS 18 نیز وجود خواهد داشت.
  • احتمالاً یک نوار تاریخچه برای نشان‌دادن محاسبات قبلی، از طریق یک دکمه اختصاصی در بالا سمت چپ قابل دسترسی باشد. این دکمه برای جابه‌جایی بین هر سه نمای ماشین‌حساب (پایه، علمی و برنامه‌نویسی) نیز کاربرد خواهد داشت.
  • می‌توان اندازه پنجره ماشین‌حساب را در هر سه نمای آن تنظیم و یا اندازه دکمه‌ها را بزرگ‌تر کرد.

برنامه جدید ماشین‌حساب در مک ظاهراً طراحی تازه‌ای با الهام از نمونه آیفون آن در iOS 18 ارائه می‌دهد که دارای دکمه‌های گرد است.

آپدیت macOS 15 در کنار iOS 18 و دیگر به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری اصلی اپل در کنفرانس WWDC در 10 ژوئن (21 خردادماه) رونمایی خواهد شد. انتظار می‌رود اپل در این کنفرانس tvOS 18 و watchOS 11 و همچمین visionOS 2 را نیز معرفی کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی