ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اینستاگرام
نرم افزار و اپلیکیشن

متا به اینستاگرام چت‌بات هوش مصنوعی اضافه می‌کند

ظاهراً این قابلیت هوش مصنوعی از طریق نوار جستجوی اینستاگرام یا بخش پیام‌های خصوصی آن در دسترس خواهد بود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۲:۳۰

روز گذشته در گزارشی اعلام شده بود که چت‌بات هوش مصنوعی متا با نام Meta AI برای برخی کاربران منتخب واتس‌اپ در دسترس قرار گرفته است. حالا برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی از اضافه‌شدن این چت‌بات هوش مصنوعی به اینستاگرام خبر داده‌اند.

اولین‌بار یکی از توسعه‌دهندگان اپل با انتشار تصویر زیر در شبکه اجتماعی ایکس ادعا کرد که در اینستاگرام به Meta AI دست پیدا کرده است.

دسترسی به چت‌بات هوش مصنوعی متا در اینستاگرام

یکی از سخنگویان متا به انگجت اعلام کرده است:

«تجربیات مبتنی بر هوش مصنوعی ما در مراحل مختلف توسعه قرار دارند و ما درحال آزمایش طیفی از آن‌ها به‌صورت عمومی با ظرفیت محدود هستیم.»

بنابراین این ویژگی هنوز برای تمام کاربران در دسترس نیست. هرچند تک کرانچ در گزارش خود اشاره‌ کرده که در نوار جستجوی اینستاگرام به هوش مصنوعی Meta AI دسترسی پیدا کرده است، اما انگجت می‌گوید این ویژگی در بخش پیام‌های خصوصی اینستاگرام نمایش داده شده است.

درهرصورت، با ضربه‌زدن روی این ویژگی، کاربران می‌توانند درست مانند مکالمات خود با دوستانشان، با هوش مصنوعی متا نیز مکالمه داشته باشند. خبرنگار انگجت توضیح می‌دهد که از Meta AI خواسته است که ریلزهایی از گربه‌ها به او نشان دهد و چت‌بات متا نیز به‌سادگی این کار را انجام داده است.

نکته قابل‌توجه دیگر منوی همبرگری چت‌بات است که با ضربه‌زدن روی آن، صفحه زیر نمایش داده می‌شود که در آن لیستی از اقداماتی که Meta AI می‌تواند انجام دهد به کاربر نمایش داده می‌شود.

متا نیز مانند سایر غول‌های فناوری، قابلیت‌های هوش مصنوعی به سرویس‌های خود اضافه می‌کند و هم‌اکنون درحال توسعه قابلیت‌های هوش مصنوعی متفاوت دیگری برای آن‌هاست. اخیراً در گزارش دیگری به توسعه قابلیت هوش مصنوعی برای نوشتن متن استوری‌های اینستاگرام اشاره شده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی