ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

متا تردز
نرم افزار و اپلیکیشن

شبکه اجتماعی تردز به اتهام نقض حریم خصوصی موقتاً در ترکیه مسدود می‌شود

این مسدودسازی به‌دنبال حکم قضایی ترکیه اجرا خواهد شد.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۲:۰۰

اپلیکیشن تردز با حکم قضایی به‌دلیل نگرانی‌های مربوط به عدم حفظ حریم خصوصی موقتاً و از تاریخ 10 اردیبهشت‌ماه (29 آوریل)‌ در ترکیه مسدود می‌شود.

سازمان رقابت بازار ترکیه در تاریخ 28 اسفندماه (18 مارس)، اعلام کرد که متا از موقعیت خود در بازار سوءاستفاده کرده است. متا متهم است که بدون اینکه حق انتخابی به کاربران بدهد، اطلاعات پروفایل تردز آنها را با اکانت اینستاگرام ادغام کرده است. به‌همین دلیل ترکیه شبکه اجتماعی تردز را موقتاً از دسترس خارج می‌کند.

META

محدودیت دسترسی به تردز در ترکیه به‌دلیل نقض قوانین حریم خصوصی

شبکه اجتماعی تردز از تاریخ 10 اردیبهشت‌ماه برابر با 29  آوریل موقتاً در ترکیه متوقف می‌شود. سازمان رقابت بازار ترکیه این تصمیم را گرفته است. گفتنی است اتحادیه اروپا نیز به‌دلیل نقض قوانین GDPR در واتس‌اپ، متا را رقمی درحدود 267 میلیون دلار جریمه کرده بود. همچنین در سال 2022 ترکیه جریمه‌ای 18.6 میلیون دلاری برای متا در نظر گرفت. متا در آن مقطع زمانی متهم شده بود که داده‌های کاربران فیسبوک، اینستاگرام و واتس‌اپ را ادغام می‌کند.

سازمان رقابت بازار ترکیه در ژانویه 2024 اعلام کرده بود، در صورتی که متا موارد قبلی را رعایت نکند، روزانه 160 هزار دلار جریمه خواهد شد.

ترکیه می‌گوید متا به‌صورت شفاف مکانیزم‌های اشتراک‌گذاری داده‌ها را به اطلاع کاربران نمی‌رساند و به‌همین دلیل قوانین حریم خصوصی را نقض می‌کند.

متا با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی می‌گوید عملکرد این شرکت با الزامات قانونی ترکیه مطابقت دارد و تأیید کرده است که به این حکم اعتراض می‌کند. دستور سازمان رقابت ترکیه باعث تعطیلی موقت تردز در ترکیه می‌شود. متا در بیانیه خود اضافه کرده است که با ترکیه تعامل خواهد کرد تا دوباره مردم این کشور بتوانند از تردز استفاده کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی