ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

متا تردز
نرم افزار و اپلیکیشن

تردز حالا محبوب‌ترین اپلیکیشن در اپ استور اپل است

به‌دنبال عرضه تردز در اروپا، سیل عظیمی از کاربران این اپلیکیشن را نصب کرده‌اند و تردز حالا پردانلودترین برنامه اپ استور است.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲ دی ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

تردز به‌تازگی در اتحادیه اروپا در دسترس قرار گرفت و در این مدت میزان دانلود آن رو به افزایش بوده است. این اپلیکیشن متن‌محور که وابسته به اینستاگرام است، در ماه ژوئیه (تیرماه 1402) عرضه شد، اما حالا در همین چند روز به محبوب‌ترین اپلیکیشن در اپ استور اپل تبدیل شده است. این محبوبیت نشان می‌دهد که شبکه اجتماعی «ایلان ماسک»، یعنی ایکس رقیب قدرتمندی پیدا کرده است.

براساس گزارش اینسایدر، اگرچه تردز اپلیکیشن کاملاً مستقلی نیست، اما عملکرد خوب متا باعث شده است که این برنامه بیشترین دانلود را در اپ استور داشته باشد. عرضه این اپلیکیشن در اتحادیه اروپا و راه‌انداری نسخه تحت وب آن سبب شده است که تعداد کاربران تردز افزایش یابد. این اپ پیش از عرضه در اروپا در رتبه پنجم دانلود قرار داشت، اما سپس به رتبه اول در اپ استور صعود کرد. تردز در فروشگاه گوگل پلی در رتبه پنجم برنامه‌های رایگان قرار دارد.

عملکرد خوب تردز و متا در سال 2023

در سال 2022، اپلیکیشن‌های شرکت متا در بین 10 برنامه پردانلود اپ استور اپل هیچ جایگاهی نداشتند. حالا علاوه‌ بر تردز، اینستاگرام هم در رتبه‌بندی ده برنامه برتر اپ استور قرار دارد و حتی فیسبوک، قدیمی‌ترین اپلیکیشن متا نیز سریع‌تر از تیک‌تاک درحال رشد است.

طی سه ماه گذشته، تعداد کاربران تردز به‌طور پیوسته افزایش یافته. براساس داده‌های Apptopia، تعداد کاربران فعال روزانه این اپ 17 درصد (حدود 35 میلیون نفر) افزایش یافته و تعداد کاربران فعال ماهانه نیز رشد 27 درصدی (حدود 140 میلیون نفر) داشته است. داده‌ها نشان می‌دهد که این اپ از زمان عرضه 445 میلیون بار دانلود شده است.

براساس گزارش اپل در مورد اپلیکیشن‌ها و بازی‌های برتر خود در سال 2023، تردز که تنها شش ماه از عرضه آن می‌گذرد، چهارمین اپلیکیشن محبوب اپ استور برای کل سال بوده است.

از سوی دیگر، تعداد کاربران فعال روزانه ایکس طی سه ماه گذشته حدود 5 درصد کاهش یافته است. همچنین از زمان تغییر نام این شبکه اجتماعی از توییتر به ایکس، میزان دانلود این اپلیکیشن در پایین‌ترین سطح باقی مانده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی