ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نرم افزار و اپلیکیشن

مایکروسافت اج برای اولین‌بار سهم بازار خود در دسکتاپ را به 12 درصد رساند

براساس آمارهای جدید، مرورگر مایکروسافت اج توانست با کسب 12 درصد از سهم بازار دسکتاپ، بالاتر از سافاری در جایگاه دوم قرار بگیرد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱۱ دی ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

براساس آمار منتشرشده توسط Statcounter، مایکروسافت اج در پلتفرم دسکتاپ با حدود 12 درصد به بالاترین سهم بازار خود رسیده، سافاری روبه نزول و مرورگر کروم نیز همچنان در صدر است. مرورگر مایکروسافت در می 2023 (اردیبهشت 1402) رتبه دوم را به سافاری واگذار کرده بود و حالا دوباره به دومین مرورگر محبوب دسکتاپ تبدیل شده است.

سایت Statcounter هر ماه گزارش‌های منظم خود را منتشر می‌کند و داده‌های تازه‌ای را درمورد مرورگرها، سیستم‌های عامل، موتورهای جستجو و سایر محصولات نشان می‌دهد. براساس داده‌های جدید این سایت، مایکروسافت اج سهم بازار خود را در دسامبر 2023 افزایش داده و از 11.23 درصد به 11.9 درصد رسیده است. این یک رکورد بی‌سابقه برای اج محسوب می‌شود. این مرورگر در ویندوز، macOS و لینوکس قابل استفاده است.

سهم بازار مرورگرها، از ابتدا تا انتهای سال 2023

سهم بازار مرورگرها در سال 2023

سافاری اپل تنها مرورگر دسکتاپی است که فقط در یک سیستم‌عامل وجود دارد. این مرورگر ماه گذشته از 13.3 درصد به 8.96 درصد رسید و بسیار به جایگاه فایرفاکس با 7.62 درصد نزدیک شد. هیچ اطلاعاتی درباره چرایی این نزول شدید سافاری در دست نیست.

گوگل کروم همچنان اولین مرورگر مورداستفاده اکثر کاربران در کامپیوترهای شخصی است. سهم بازار این مرورگر 65.23 درصد است که سهم آن در دسامبر 2023 حدود 3.17 درصد دیگر نیز افزایش یافته است. درنهایت، مرورگر اپرا با 3.8 درصد سهم بازار، در پنجمین جایگاه فهرست مرورگرهای برتر دسکتاپ قرار دارد.

فهرست مرورگرهای محبوب در دسکتاپ و سهم بازار آن‌ها:

  1. گوگل کروم: 65.23 درصد
  2. مایکروسافت اج: 11.9 درصد
  3. اپل سافاری: 8.96 درصد
  4. موزیلا فایرفاکس: 7.62 درصد
  5. اپرا: 3.8 درصد
مایکروسافت اج

گوگل کروم در موبایل نیز همچنان محبوب کاربران است. در فهرست زیر مرورگرهای پراستفاده در موبایل و سهم بازار آن‌ها را می‌بینید:

  1. گوگل کروم: 64.93 درصد
  2. اپل سافاری: 24.71 درصد
  3. سامسونگ اینترنت: 4.48 درصد
  4. اپرا: 2.28 درصد

مایکروسافت اج نیز در آیفون و اندروید سهم دارد، اما به‌هیچ وجه به رقبای خود نزدیک نیست. براساس آمار Statcounter سهم بازار موبایل این مرورگر حدود 0.24 درصد است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی