ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مایکروسافت اج
نرم افزار و اپلیکیشن

مرورگر اج مایکروسافت با بهبود رابط کاربری تا 76 درصد سریع‌تر می‌شود

در آپدیت‌های جدید اج، کاربران به‌لطف معماری WebUI 2.0 می‌توانند انتظار بهبودهای قابل‌توجهی در سرعت این مرورگر را داشته باشند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۹ خرداد ۱۴۰۳ | ۲۰:۰۰

سرعت پایین Edge یکی از ضعف‌های این مرورگر است؛ اکنون مایکروسافت با توسعه معماری جدید WebUI 2.0 رابط کاربری مرورگر اج را 42 درصد سریع‌تر می‌کند. همچنین مایکروسافت ادعا می‌کند که منوی این مرورگر در دستگاه‌های بدون SSD یا با رم کمتر از 8 گیگابایت، 76 درصد سریع‌تر اجرا خواهد شد.

براساس اعلام مایکروسافت، در آپدیت‌های جدید اج به‌لطف معماری WebUI 2.0 کاربران می‌توانند انتظار بهبودهای قابل‌توجهی در سرعت این مرورگر را داشته باشند. این آپدیت‌ها، صرف‌‌نظر از وب‌سایت‌هایی که بازدید می‌کنید، استفاده از خود مرورگر را سریع‌تر و روان‌تر می‌کنند.

افزایش سرعت مرورگر اج با بهبود رابط کاربری

اولین پیشرفت‌هایی که در اج نسخه 122 ایجاد می‌شود، بر بخش «Browser Essentials UI» متمرکز است. این رابط کاربری بخش‌هایی مانند نوار آدرس، برگه‌ها و علاقه‌مندی‌ها را شامل می‌شود. کاربران می‌توانند شاهد افزایش سرعت کلی 42 درصدی و در دستگاه‌هایی با مشخصات پایین‌تر بهبود 76 درصدی باشند. مایکروسافت قصد دارد WebUI 2.0 را در سایر بخش‌های مرورگر اج ازجمله بخش هیستوری، دانلودها و بخش کیف پول نیز اعمال کند.

مایکروسافت درباره سرعت کم مرورگر اج نیز توضیحاتی داده است. به گفته این شرکت، نحوه سازماندهی کدهای رابط کاربری در اج به اندازه کافی ماژولار نبود. همچنین بسیاری از کدهای این مرورگر از چهارچوبی استفاده می‌کردند که برای ارائه رابط کاربری به جاوا اسکریپت متکی بود؛ این عوامل منجر به کاهش سرعت بخشی از کد رابط کاربری می‌شدند.

مایکروسافت امیدوار است رویکرد جدیدش توسعه‌دهندگان وب‌سایت‌ها را تشویق کند تا روش‌های مشابهی را برای کم‌کردن زمان بارگذاری صفحات خود اتخاذ کنند. این شرکت همچنین بر تعهد خود نسبت به متن‌بازکردن برخی از کدهایش تأکید کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی