ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مایکروسافت
نرم افزار و اپلیکیشن

مایکروسافت پلتفرم Mesh را راه‌اندازی کرد؛ مجموعه‌ای از فضاهای آنلاین برای جلسات تیمز

این قابلیت دو سال قبل معرفی شده بود و حالا در دسترس کاربران دسکتاپ مایکروسافت تیمز قرار گرفته است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۵ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰

مایکروسافت سرانجام پلتفرم مجازی جدید خود که Mesh نام دارد را برای تیمز (Teams) راه‌اندازی کرد که کاربران از طریق آن می‌توانند در یک مکان با یکدیگر جلسات آنلاین داشته باشند. فضاهای دیجیتال ارائه‌شده توسط مایکرو‌سافت مش کاملاً قابل شخصی‌سازی هستند و باعث می‌شوند تا جلسات آنلاین شما همه‌جانبه‌تر باشد.

Mesh اساساً دارای مجموعه‌ای از فضاهای آنلاین از پیش ساخته‌شده است که شرکت‌ها می‌توانند همه‌چیز آن‌ها را به شیوه دلخواه خود شخصی‌سازی کنند و مواردی از جمله ویدیو یا یک لوگو را بدون نیاز به کدنویسی، به آن‌ها اضافه کنند. جعبه ابزار Mesh نیز از طریق پلتفرم توسعه دو بعدی و سه بعدی مایکروسافت، یعنی یونیتی قابل‌دسترس است تا دنیای مجازی خود را بیشتر بتوانید طراحی کنید.

آزمایش پلتفرم مجازی مایکروسافت Mesh

غول ردموندی در وب‌سایت خود توضیح می‌دهد که ویژگی مایکروسافت مش را در شرکت‌های مشاوره Accenture و Takeda آزمایش کرده است. «لئو بارلا»، مدیر ارشد فناوری Takeda در این بیانیه می‌گوید:

«دنیای کار با سرعت زیادی به تکامل خود ادامه می‌دهد، اما اهمیت ارتباط انسانی هرگز از بین نرفته است. مکالمات زمان ناهار، ملاقات در راهرو، گفتگو حین نوشیدن قهوه، این موارد اغلب باعث موفقیت در محل کار و شادی کارکنان می‌شوند.»

او ادعا می‌کند که با وجود مایکروسافت مش، جلسات کاری آن‌ها «همه‌جانبه‌تر و تعاملی‌تر» شده است.

در حال حاضر مش مایکروسافت فقط روی رایانه‌های شخصی دسکتاپ و هدست‌های واقعیت مجازی Meta Quest قابل دسترس است. همچنین ردموندی‌ها به افرادی که یک طرح تجاری یا سازمانی دارند، یک دوره آزمایشی رایگان شش ماهه ارائه می‌کند. در غیر این صورت، هزینه استفاده از این ویژگی برای مشترکین Microsoft Teams Essentials، ماهانه 4 دلار به ازای هر کاربر و برای مشترکین Microsoft 365 E5 ماهانه 57 دلار برای هر کاربر است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی