ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

teams
نرم افزار و اپلیکیشن

مایکروسافت ظاهراً در اروپا به فعالیت ضدرقابتی با برنامه تیمز متهم می‌شود

البته هنوز خبر رسمی در این رابطه منتشر نشده است.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۹:۰۰

اتحادیه اروپا ظاهراً مایکروسافت را به فعالیت ضدانحصاری با برنامه ویدیو کنفرانس «تیمز» (Teams) متهم می‌کند. بروکسل در جدیدترین اقدام خود علیه غول‌های فناوری، ادعا می‌کند که مایکروساعت باعث تضعیف رقبا می‌شود.

به‌گزارش فایننشال تایمز، به‌نقل از منابع آگاه بازار، مایکروسافت متهم است که در حوزه برنامه‌های ویدیو کنفرانس، فعالیت‌های ضدرقابتی انجام داده است. مایکروسافت ماه گذشته میلادی برنامه‌هایی را برای بهبود شرایط انجام داد و پیشنهاد کرد که تیمز از برنامه‌هایی مثل آفیس جدا شود.

برنامه مایکروسافت تیمز به فعالیت ضدرقابتی متهم شده است

سه فرد مطلع می‌گویند اتحادیه اروپا نگران وضعیت ضدانحصاری برنامه مایکروسافت تیمز است. برخی شرکت‌های رقیب نگرانی‌هایی در مورد مایکروسافت تیمز دارند. آنها نگران هستند که این برنامه بتواند بیشتر از سایر رقبا با دیگر برنامه‌های ساخته‌شده این شرکت سازگاری داشته باشد. در این صورت کاربران فعلی تیمز تمایلی به استفاده از سایر برنامه‌ها نداشته باشند.

در سال 2020، پلتفرم Slack تحت مالکیت Salesforce از مایکروسافت تیمز شکایت کرد. حال این پرونده جدید هم مطرح شده است. در گذشته، اتحادیه اروپا جریمه‌ای 561 میلیون یورویی برای مایکروسافت درنظر گرفت که دلیل آن عدم پیروی این شرکت از برنامه جداکردن اینترنت اکسپلورر از سیستم‌عامل ویندوز بود.

رقبای مایکروسافت و کمیسیون اروپا در این هفته با یکدیگر ملاقات می‌کنند و آماده واردکردن اتهامات هستند. البته ممکن است مایکروسافت نیز تغییراتی در رویکردهای خود ایجاد کند تا از اتهامات اتحادیه اروپا جلوگیری کند.

اگر این اتهام کمیسیون اروپا تأیید شود، مایکروسافت ممکن است با جریمه‌ای در حدود 10‌ درصد از درآمد بین‌المللی ورودی از مایکروسافت تیمز روبه‌رو شود. مایکروسافت هنوز نسبت به این وضعیت اظهارنظر رسمی نکرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی