ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

برنامه اندروید ویندوز 11
نرم افزار و اپلیکیشن

مایکروسافت پشتیبانی از برنامه‌های اندروید در ویندوز 11 را از 2025 متوقف می‌کند

احتمالا تجربه نه‌چندان ساده دانلود اپلیکیشن از طریق اپ استور آمازون دلیل این پایان پشتیبانی است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰

مایکروسافت سال آینده میلادی به پشتیبانی از زیرسیستم اندروید در ویندوز 11 پایان خواهد داد. ردموندی‌ها ابتدا حدود سه سال پیش اعلام کردند که برنامه‌های اندروید را از طریق اپ استور آمازون به ویندوز 11 خواهند آورد و حالا اعلام شده که از 5 مارس 2025 (15 اسفند 1403) این زیرسیستم در ویندوز منسوخ خواهد شد.

مایکروسافت در سند پشتیبانی جدید خود توضیح می‌دهد:

«مایکروسافت به پشتیبانی از زیرسیستم ویندوز برای اندروید (WSA) پایان می‌دهد. در نتیجه، فروشگاه اپلیکیشن آمازون در ویندوز و همه برنامه‌ها و بازی‌های وابسته به WSA از 5 مارس 2025 دیگر پشتیبانی نمی‌شوند.»

پایان پشتیبانی از برنامه‌های اندروید در ویندوز 11

بنابراین اگر درحال‌حاضر از برنامه‌های اندروید از طریق اپ استور آمازون استفاده می‌کنید، پس از تاریخ اعلام‌شده، همچنان قادر خواهید بود که به این برنامه‌ها دسترسی داشته باشید، اما دیگر نمی‌توانید از این طریق اپلیکیشن جدیدی دانلود کنید. همچنین از امروز (6 مارس)، کاربران ویندوز 11 دیگر نمی‌توانند اپ استور آمازون یا برنامه‌های اندرویدی مرتبط را از فروشگاه مایکروسافت جستجو کنند.

آمازون نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که همراه با مایکروسافت «تجربه یکنواختی از پایان پشتیبانی برای توسعه‌دهندگان و مشتریان اپ استور آمازون در ویندوز 11» ارائه خواهد کرد. در بیانیه آمازون آمده است:

«پس از 5 مارس 2024، توسعه‌دهندگان دیگر نمی‌توانند اپلیکیشن‌های جدیدی برای ویندوز 11 منتشر کنند، اما توسعه‌دهندگانی که در حال حاضر یک برنامه موجود در اختیار دارند می‌توانند تا زمانی که اپ استور آمازون در ویندوز 11 به‌طور کامل متوقف نشده، به ارسال به‌روزرسانی برای برنامه خود ادامه دهند.»

مایکروسافت ابتدا پشتیبانی از برنامه‌های اندرویدی در ویندوز 11 را به‌عنوان پاسخی نسبت به پیشرفت اپل با تراشه‌های M1 و اجرای برنامه‌های iOS در macOS ارائه کرد. مایکروسافت برای این تجربه با آمازون همکاری کرد، اما بدون دسترسی رسمی به گوگل پلی، دانلود برنامه‌های اندرویدی در ویندوز، تجربه چندان راحتی نبود. این احتمالاً بخش بزرگی از دلایلی است که مایکروسافت براساس آن‌ها تصمیم گرفته پشتیبانی از برنامه‌های اندروید در ویندوز 11 را متوقف کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Rico
    Rico | ۱۶ اسفند ۱۴۰۲

    به نظرم کار درستی کرد

مطالب پیشنهادی