ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بازی ایکس باکس
نرم افزار و اپلیکیشن

مایکروسافت همچنان روی توسعه استور بازی‌ها برای پلتفرم موبایل کار می‌کند

«فیل اسپنسر»، رئیس ایکس‌باکس اعلام کرده که مایکروسافت همچنان درحال توسعه یک استور بازی‌های ایکس‌باکس برای موبایل است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۱ آذر ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

سال گذشته در جریان خرید استودیو «اکتیویژن بلیزارد»، سازنده بازی‌های Call of Duty توسط مایکروسافت، گفته شده بود که غول ردموندی قصد دارد یک استور بازی ایکس باکس برای موبایل بسازد. اکنون «فیل اسپنسر»، رئیس ایکس‌باکس، تأیید کرده که مایکروسافت همچنان درحال پیش‌بردن اهداف خود در این زمینه است.

به گزارش بلومبرگ، رئیس ایکس‌باکس در کنفرانس کمیک CCXP برزیل تأیید کرد که مایکروسافت «درحال مذاکره» با شرکای خود برای راه‌اندازی استور بازی‌های موبایلی است که می‌تواند به‌زودی راه‌اندازی شود. اسپنسر در صحبت‌های خود گفته است:

«این [برنامه] بخش مهمی از استراتژی ماست و امروزه به‌طور فعال روی آن کار می‌کنیم و نه به تنهایی، بلکه درحال صحبت با شرکای دیگری هستیم که مایلند انتخاب‌های بیشتری برای نحوه کسب درآمد از طریق موبایل داشته باشند... فکر نمی‌کنم این کار چندین سال طول بکشد و زودتر شاهد آن خواهیم بود.»

حضور بازی های ایکس‌باکس در بیشترین پلتفرم‌های ممکن

او در ادامه می‌گوید:

«ما در مورد امکان انتخاب صحبت کرده‌ایم و امروز در گوشی‌های موبایل شما حق انتخابی وجود ندارد. برای اطمینان از اینکه ایکس باکس نه‌تنها امروز، بلکه در 10، 20 سال آینده نیز قابل استفاده باشد، باید حضور قدرتمندی در بسیاری از دستگاه‌ها داشته باشیم.»

علاوه‌براین، ورج اخیراً در گزارش جداگانه‌ای اشاره کرده که اکتیویژن بلیزارد نیز حتی پیش از اینکه توسط مایکروسافت، شرکت مالک ایکس‌باکس، خریداری شود، به‌دنبال ساخت استور بازی‌های خود برای اندروید بوده است.

هرچند گوگل از نظر فنی اجازه می‌دهد تا استورهای اپلیکیشن و بازی شخص ثالث (مانند کافه‌بازار و مایکت) در اندروید نصب شوند، اما به‌طور کلی این کار را توصیه نمی‌کند، زیرا کاربران باید گزینه بارگذاری جانبی (سایدلودینگ) را فعال کنند.

درهمین‌حال، اپل امکان نصب استورهای شخص ثالث را فراهم نکرده و در طول چند سال گذشته با شکایات متعددی در این رابطه روبه‌رو شده است. البته قوانین جدید اتحادیه اروپا ممکن است به‌زودی غول سازنده آیفون را به ارائه سایدلودینگ یا همان نصب برنامه و بازی‌ها از استورهایی جز اپ استور مجبور کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی