ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رابط کاربری One UI 7
نرم افزار و اپلیکیشن

یکی از ویژگی‌های امنیتی کاربردی رابط کاربری One UI 7 سامسونگ لو رفت

سامسونگ ظاهراً می‌خواهد قابلیت قفل‌کردن اپلیکیشن را به رابط کاربری One UI 7 اضافه کند.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۴ تیر ۱۴۰۳ | ۱۶:۰۰

One UI‌ سامسونگ یکی از کاربردی‌ترین رابط‌های کاربری در دنیای اندروید محسوب می‌شود که ویژگی‌های متنوعی دارد. بااین‌حال کمبودهایی هم در آن به چشم می‌خورد که سامسونگ می‌خواهد یکی از آن‌ها را در رابط کاربری One UI 7 برطرف کند: امکان قفل‌کردن اپلیکیشن‌ها.

درحال‌حاضر رابط کاربری سامسونگ قابلیت قفل‌کردن اپلیکیشن‌ها یا App Lock را ندارد. به نظر می‌رسد کره‌ای‌ها می‌خواهند در نسخه جدید رابط کاربری‌شان این قابلیت را اضافه کنند. یکی از کاربران ایکس با حساب tarunvats33 با انتشار اسکرین‌شاتی این ویژگی را نمایش داده است.

قابلیت قفل‌کردن اپلیکیشن‌ها در رابط کاربری One UI 7

رابط کاربری One UI 7.0

همان‌طور که در اسکرین‌شات بالا مشاهده می‌کنید، با قابلیتی جدید به نام App Lock‌ روبه‌رو هستیم که در بخش ویژگی‌های پیشرفته (Advanced Features) بعد از گزینه Dual Messenger قرار گرفته است. درحال‌حاضر در بخش تنظیمات و ویژگی‌های پیشرفته، فقط گزینه Dual Messenger به چشم می‌خورد.

اکنون هم‌ می‌توان اپ‌ها، اسناد و فایل‌های مهم را درون Secure Folder مخفی کرد اما فرایندی تقریباً پیچیده روبه‌رویمان است؛ بنابراین افزودن گزینه قفل‌کردن اپلیکیشن‌ها می‌تواند این فرایند را ساده‌تر کند و کاربران می‌توانند به‌راحتی اپ‌های مدنظرشان را قفل کنند تا دیگران به آن‌ها دسترسی نداشته باشند.

درنهایت باید به این موضوع اشاره کرد که این فقط یک شایعه است و شاید درنهایت این ویژگی به رابط کاربری سامسونگ اضافه نشود. علاوه‌براین، شاید قابلیت App Lock‌ پیش از رابط کاربری One UI 7، در آپدیت One UI 6.1.1‌ از راه برسد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی