ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپ استور
نرم افزار و اپلیکیشن

انتقاد دوباره اپل از قوانین اروپا؛ «فیل شیلر» خطرات استورهای شخص ثالث را یادآور شد

احتمال دانلود برنامه‌های مخرب یا ناامن توسط کاربران یکی از خطرات اشاره‌شده توسط مدیر اپ استور است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰

اپل با آپدیت iOS 17.4 که هم‌اکنون در مرحله بتا قرار دارد، به کاربران اتجادیه اروپا اجازه خواهد داد که از استورهای شخص ثالث در آیفون استفاده کنند. مقررات جدید موسوم به قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا اپل را مجبور به ارائه این ویژگی کرده است که از ماه میلادی آینده به‌طور کامل اجرا خواهد شد و اکنون مدیر اپ استور، نظرات این شرکت درباره خطرات حضور استورهای شخص ثالث را مجدداً بیان کرده است.

«فیل شیلر»، مدیر بازاریابی سابق اپل و مدیر فعلی اپ استور، در مصاحبه‌ای با «مایکل گروتاس» از مجله Fast Company گفت که استفاده از استورهای اپلیکیشن جایگزین می‌تواند خطرات امنیتی و حریم خصوصی برای کاربران به همراه داشته باشد.

انتقاد مدیر اپ استور اپل از قانون DMA اتحادیه اروپا

او با انتقاد از قانون DMA گفت:

«این مقررات جدید، در حالی که انتخاب‌های جدیدی برای توسعه‌دهندگان به ارمغان می‌آورد، خطرات جدیدی را نیز به همراه دارد. هیچ راه‌حلی برای این مشکلات وجود ندارد. بنابراین ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا میزان این خطرات را برای همه به حداقل برسانیم.»

یکی از خطرات اشاره‌شده توسط شیلر احتمال دانلود برنامه‌های مخرب یا ناامن توسط کاربران است. هرچند اپل تمام این برنامه‌ها را با رویکردهای خودکار و بازبینی‌های انسانی بررسی خواهد کرد تا از انتشار اپ‌های مخرب در استورهای جایگزین جلوگیری کند، اما شیلر می‌گوید بررسی‌های اپ استور به‌شیوه دقیق‌تری انجام می‌شود که این امر به‌معنای امنیت بهتر آن است.

خطر دیگری که براساس گفته‌های شیلر وجود دارد، این است که قوانین سختگیرانه اپ‌استور در مورد محتوای قابل اعتراض ممکن است برای استورهای جایگزین قابل اجرا نباشد. او در این رابطه می‌گوید:

«ما با نظرات زیادی از سوی خانواده‌ها و دولت‌ها در مورد کارهایی که باید انجام دهیم مواجه شده‌ایم تا سعی کنیم محتواهای قابل اعتراض را در اپ استور منتشر نکنیم یا به کاربران خود اجازه دهیم که این تجربه را مدیریت کنند یا تصمیم بگیرند که چه چیزی برایشان بهتر است. و ما قوانینی پیرامون آن داریم.

این قوانین در استورهای دیگر اعمال نمی‌شوند، مگر اینکه خودشان تصمیم بگیرند قوانینی را وضع کنند. آیا این امر خطر مواجه‌شدن کاربران و خانواده‌ها با محتوای ناپسند یا تجربیات دیگر را افزایش می‌دهد؟ بله، این کار را می‌کند.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Rico
    Rico | 4 هفته قبل

    آخی، چقد معلومه به لطف انحصار به اینجا رسیدن. مدیرای اپل تو شرایطی دارن از امنیت حرف میزنن که واسه ویندوز از هر منبع درپیتی تو اینترنت میشه نرم‌افزار دانلود کرد. به جای این بهونه ها سطح دانش کاربراتو و امنیت سیستم عاملتو ببر بالا

مطالب پیشنهادی