ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ردیت و هوش مصنوعی
نرم افزار و اپلیکیشن

ردیت داده‌های خود را برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی به فروش می‌رساند

ردیت در معامله‌ای سالانه به ارزش 60 میلیون دلار، قصد دارد محتواهای کاربران سایت خود را برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی در دسترس قرار دهد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۵:۰۰

ردیت با یک شرکت بزرگ قراردادی امضا کرده است که طی آن، از محتواهای کاربران برای آموزش مدل هوش مصنوعی استفاده خواهد شد. هنوز نام این شرکت هوش مصنوعی اعلام نشده است؛ اما در این معامله ردیت سالانه 60 میلیون دلار از شریک خود دریافت خواهد کرد.

براساس گزارش بلومبرگ، ردیت محتواهای کاربران را که آرشیو آن به بیش از یک دهه می‌رسد، برای آموزش مدل هوش مصنوعی به فروش می‌رساند. هنوز نام طرف قرارداد ردیت علنی نشده، اما ارزش این معامله 60 میلیون در سال است.

براساس شایعات قبلی، ردیت تهدید کرده بود درصورتی‌که نتواند برای فروش دیتاهای خود معامله‌ای با شرکت‌های هوش مصنوعی داشته باشد، دسترسی خزنده‌های موتورهای جستجوی گوگل و بینگ را به سایت خود قطع خواهد کرد. این شرکت ادعا کرده بود که بدون موتورهای جستجو نیز می‌تواند دوام بیاورد.

فروش محتواهای کاربران ردیت برای آموزش هوش مصنوعی

ردیت و هوش مصنوعی

تاکنون اکثر شرکت‌های هوش مصنوعی بدون کسب مجوز، مدل‌های هوش مصنوعی خود را با داده‌های موجود در اینترنت آموزش می‌دادند. اما این موضوع نظر برخی از مراجع قانونی و سایت‌های مشهور را جلب کرد و حالا شرکت‌های هوش مصنوعی به‌دنبال منابع داده‌هایی هستند که مشکل قانونی برای آن‌ها ایجاد نکند.

هنوز مشخص نیست که ردیت با چه شرکتی این معامله را انجام داده، اما رقم این معامله بسیار بیشتر از قرارداد سالانه 5 میلیون دلاری OpenAI با ناشران اخبار است. همچنین طبق گزارش‌های دیگر، اپل به‌دنبال قراردادهای چندساله با شرکت‌های خبری بزرگ است تا با 50 میلیون دلار بتواند از داده‌های آن‌ها استفاده کند.

درآمد سالانه ردیت تا پایان سال 2023 حدود 20 درصد افزایش داشته است. این شرکت در ماه آینده میلادی، با تبدیل‌شدن به یک شرکت سهامی عام، به‌دنبال ارزش‌گذاری 5 میلیارد دلاری است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی