ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ردیت
نرم افزار و اپلیکیشن

ردیت تاریخچه چت‌های قبل از 2023 تمام کاربران خود را حذف کرد

ردیت در اقدامی که باعث غافل‌گیری بسیاری از کاربران خود شد، تاریخچه چت‌های مربوط به قبل از سال 2023 کاربران را پاک کرد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۵ تیر ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

کاربران ردیت می‌گویند این پلتفرم به‌صورت ناگهانی تاریخچه چت‌های همه کاربران را از تاریخ 1 ژانویه 2023 به قبل حذف کرده است. افرادی که درباره علت این اتفاق پرس‌وجو کرده‌اند، به صفحه‌ای ارجاع داده شده‌اند که در ماه ژوئن از آپدیتی در سرویس چت خبر داده بود.

به گزارش ورج، کاربران می‌گویند تاریخچه چت‌های خود را از دست داده‌اند و هیچ هشداری هم در این زمینه دریافت نکرده بودند. در این شرایط تنها پاسخی که از سوی مدیران ارائه شده، ارجاع به صفحه‌ای است که از تغییرات بخش چت حکایت دارد، اما بازهم هیچ اشاره‌ای به حذف داده‌ها نمی‌کند.

این اطلاعیه فقط در انتها در یک جمله به‌صورت مبهم می‌گوید: «به‌منظور گذار سریع و روان به زیرساخت‌های جدید، ما چت‌های ارسالی از تاریخ 1 ژانویه 2023 به‌بعد را انتقال می‌دهیم.» به‌ عبارت دیگر، فقط کاربرانی از حذف چت‌ها آگاه می‌شدند که تا انتهای این اطلاعیه را می‌خواندند و می‌توانستند متوجه شوند که منظور این پیام ازبین‌رفتن سابقه گفت‌وگوهای خصوصی است.

آیا راهی برای استخراج تاریخچه چت‌های ردیت وجود دارد؟

یک روز قبل از انتشار این اطلاعیه، کاربری در ساب‌ردیت r/help گفته بود که تاریخچه سه‌ساله چت‌های خود با یک کاربر دیگر را از دست داده است. او در ادامه از مدیران این شرکت پرسیده بود که آیا راهی برای بازگرداندن این تاریخچه وجود دارد یا خیر.

در پاسخ، یکی از ادمین‌های این ساب‌ردیت گفت چت‌های قدیمی فقط از ابتدای 2023 به سیستم جدید منتقل می‌شوند، بااین‌حال ردیت امیدوار است که بتواند امکانی را برای استخراج چت‌های قدیمی فراهم کند. او همچنین در پاسخ به یک کاربر دیگر تأکید کرد که گزینه‌ای برای ماندن روی سیستم چت قدیمی وجود ندارد و همه کاربران به‌اجبار به سیستم جدید منتقل می‌شوند.

ظاهراً درحال‌حاضر با کمک قوانین GDPR اروپا و مقررات کالیفرنیا می‌توان تاریخچه چت‌ها را دانلود کرد، اما برخی کاربران می‌گویند با این کار به تمام تاریخچه چت‌های خود دسترسی پیدا نکرده‌اند. با توجه به اینکه هر کاربر در هر ماه فقط یک بار می‌تواند چنین درخواستی داشته باشد، توصیه شده است که کاربران فعلاً دست به این اقدام نزنند تا شاید ردیت توضیحات شفاف‌تری را در این زمینه اعلام کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی