ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نرم افزار و اپلیکیشن

خالق ChatGPT از عرضه عمومی سهام ردیت میلیون‌ها دلار سود خواهد کرد

عرضه عمومی سهام ردیت به نفع سم آلتمن خواهد بود.

حمیدرضا علیا
نوشته شده توسط حمیدرضا علیا | ۵ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

«سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI، پس از عرضه عمومی سهام ردیت قادر به کسب میلیون‌ها دلار سود خواهد بود. آلتمن به‌واسطه سرمایه‌گذاری‌های خود در ردیت، درحال‌حاضر 9.2 درصد از قدرت رأی‌گیری در جلسات آنلاین هیئت‌مدیره این شرکت را در اختیار دارد.

به گزارش CNBC، قبل از اینکه OpenAI در سال 2015 راه‌اندازی شود، آلتمن رئیس شتاب‌دهنده Y Combinator بود. به‌واسطه این شرکت، آلتمن فرصت آشنایی با بسیاری از استارتاپ‌های کوچک ازجمله ردیت را داشت.

در سال 2014، آلتمن با مبلغ 50 میلیون دلار، یکی از سرمایه‌گذاران ردیت بود. او پس از 9 سال سهامداری در ردیت می‌گوید:


«ردیت قبلاً شبیه به یک اسباب‌بازی برای گذراندن وقت به‌نظر می‌رسید، اما حالا تبدیل به سرویس بسیار جالب و کارآمدی شده است. این سرویس برای من در طول سال‌ها یک جامعه مهم بوده؛ حالا در این سرویس می‌توانم با افراد هم‌فکر خودم که همیشه نمی‌توانم در دنیای واقعی آن‌ها را پیدا کنم، تبادل‌نظر داشته باشم.»

سم آلتمن و ردیت

سم آلتمن از عرضه عمومی سهام ردیت منتفع می‌شود

در نیمه اول سال 2021 میلادی، آلتمن حدود 50 میلیون دلار در ردیت سرمایه‌گذاری کرد. در نیمه دوم همان سال نیز او دوباره و با مبلغ 10 میلیون دلار به این شرکت کمک مالی کرد. درحال‌حاضر سهام ردیت حدود 45 درصد رشد داشته و بنابراین سهام آلتمن نیز افزایش پیدا کرده است.

اکنون آلتمن سعی دارد از خدمات OpenAI، ازجمله چت‌بات محبوب ChatGPT، در این پلتفرم استفاده کند. ردیت گفته است که مدل‌های مختلف هوش مصنوعی را زیر نظر دارد. این مدل‌ها می‌توانند محتواهایی را در پاسخ به سؤالات و درخواست‌های کاربران تولید کنند. در میان LLMهای مدنظر این شرکت، سرویس‌هایی مثل جمینای گوگل، آنتروپیک و ChatGPT دیده می‌شوند.

به‌عنوان بخشی از عرضه عمومی اولیه، ردیت سهام خود را به برخی از کاربران و مدیرانش که به‌طور عامیانه به ردیتورها معروف هستند، پیشنهاد می‌دهد. این قضیه احتمالاً برای آلتمن مثبت خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی