ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی اسنپ‌چت
نرم افزار و اپلیکیشن

هوش مصنوعی اسنپ‌چت دستورات کاربران را به لنز تبدیل می‌کند

هوش مصنوعی اسنپ‌چت هر روز قدرتمندتر از دیروز می‌شود و پیوسته به‌روزرسانی‌های جدید با قابلیت‌های تازه دریافت می‌کند.

امیر امام جمعه
نوشته شده توسط امیر امام جمعه | ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ | ۲۰:۰۰

اسنپ‌چت پیش‌نمایشی از قابلیت جدید مبتنی بر هوش مصنوعی و واقعیت افزوده خود منتشر کرده است که در نهایت به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از دستورات خود، لنزهای جدید و متفاوت ایجاد نمایند.

هوش مصنوعی اسنپ‌چت چه قابلیت‌هایی دارد؟

پیش‌نمایش هوش مصنوعی اسنپ‌چت که اخیراً منتشر شده‌است، قابلیتی را نشان‌می‌دهد که می‌تواند با استفاده از واقعیت افزوده اقدام به تغییر محیط اطراف کاربر نماید. البته ظاهراً ویژگی مذکور هنوز در حال توسعه قرار دارد و در نهایت قرار است به امکان تبدیل دستورات متنی به لنزهای شخصی‌سازی‌شده مجهز شود. چنین قابلیتی می‌تواند طیف وسیعی از لنزهای جدید ساخته شده توسط کاربران را پدید آورد که تنوع و خلاقیت زیادی دارد و افراد می‌توانند آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

هوش مصنوعی اسنپ‌چت

محیط اطراف کاربر تنها موردی نیست که توسط هوش مصنوعی اسنپ‌چت تغییر می‌کند؛ بلکه امکان تغییر المان‌های دیگری مثل لباس‌های افراد را هم دارد. همانطور که در تصویر پایین قابل مشاهده است، واقعیت افزوده می‌تواند لباس‌هایی با حال‌هوای دهه‌های مختلف یا ژانرهای گوناگون را به تن کاربر کند. گفته‌می‌شود که کاربران در ماه‌های آتی به قابلیت گفته‌شده، دسترسی خواهند داشت؛ درحالی‌که دسترسی تولیدکنندگان محتوا و تبلیغ‌کنندگان تا اواخر سال به مدل جدید برقرار می‌شود.

اسنپ‌چت اعلام کرده است که مجموعه‌ای از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی را هم به‌مرور در اختیار تولیدکنندگان محتوا قرار خواهد داد که امکان ساخت افکت‌های سفارشی واقعیت افزوده را آسان‌تر می‌سازد. برخی از این ابزارها با آپدیت Lens Studio ارائه شده‌اند و سایر آنها هم در آینده نزدیک منتشر می‌شوند. برای مثال اکنون می‌توان با استفاده از دستورات مبتنی‌، افکتی را ایجاد کرد که کاملاً چهره کاربر را تغییر می‌دهد. همچنین به‌لطف ویژگی Immersive ML امکان تغییر واقع‌گرایانه جزئیات صورت، بدن و محیط اطراف ممکن شده است. ساخت المان‌های سه‌بعدی، ماسک‌ها و کاراکترهای سه‌بعدی با تقلید از چهره کاربران از دیگر امکاناتی هستند که ارائه خواهند شد.

هوش مصنوعی اسنپ‌چت

اسنپ‌چت از سال گذشته تاکنون به‌روزرسانی‌های مختلفی را با محوریت هوش مصنوعی منتشر کرده است. برای مثال این اپلیکیشن امکان دسترسی کاربران خود به چت‌بات مبتنی بر ChatGPT را فراهم کرده و امکاناتی را هم در همین زمینه برای تبلیغ‌کنندگان فراهم ساخته‌است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی