ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اسپاتیفای و اپیک گیمز
نرم افزار و اپلیکیشن

خوشحالی رقبا از جریمه 2 میلیارد دلاری اپل؛ اسپاتیفای و اپیک گیمز از تصمیم اتحادیه اروپا استقبال کردند

به دنبال جریمه اپل توسط کمیسیون اروپا، اسپاتیفای و اپیک گیمز درباره این حکم و واکنش اپل اظهارنظر کردند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۰

اسپاتیفای و اپیک گیمز از تصمیم کمیسیون اروپا برای جریمه 2 میلیارد دلاری اپل به‌دلیل اقدامات ضدرقابتی در بازار اپ‌های استریم موسیقی استقبال کردند. اسپاتیفای گفت این جریمه «پیام قدرتمندی» است که نشان می‌دهد شرکتی مثل اپل نیز قادر به سوءاستفاده از قدرت خود برای کنترل نحوه تعامل با شرکت‌های دیگر نیست. «تیم سوئینی»، مدیرعامل اپیک گیمز نیز درباره این جریمه اظهارنظر کرد.

اسپاتیفای در بیانیه‌ای از تصمیم کمیسیون اروپا برای جریمه هنگفت اپل استقبال کرد و گفت که این تصمیم لحظه مهمی در مسیر رسیدن به اینترنت آزادتر برای مصرف‌کنندگان است؛ این شرکت نتیجه‌گیری کمیسیون اروپا را واضح دانست و گفت: «رفتار اپل که ارتباطات را با مشتریان محدود می‌کند، غیرقانونی است.»

اپل، اسپاتیفای و اپیک گیمز

واکنش اسپاتیفای و اپیک گیمز به جریمه اپل

غول کوپرتینویی البته گفته است که نسبت به این حکم درخواست تجدیدنظر خواهد کرد، و اسپاتیفای نیز اضافه می‌کند که اپل به‌طور معمول از قوانین و تصمیمات دادگاه‌ها سرپیچی می‌کند. از آن سو، تیم سوئینی، منتقد سرسخت سیاست‌های اپل نیز در شبکه اجتماعی ایکس می‌گوید که این شرکت مثل همیشه می‌خواهد رویه خود را در پیش بگیرد و از سازندگان اپلیکیشن‌ها سود دریافت کند. او می‌گوید:

«انکار رودخانه‌ای است که از کوپرتینو می‌گذرد!»

بدون شک سوئینی با توجه به مبارزه طولانی‌مدت اپیک گیمز با غول کوپرتینو بر سر موضوعات ضدانحصاری، از تصمیم اتحادیه اروپا هیجان‌زده است. اپیک گیمز مدت‌هاست که به دنبال راهی برای توزیع بازی محبوب خود، فورتنایت، بین کاربران iOS بدون نیاز به مراجعه به اپ استور یا پرداخت کمیسیون به اپل بوده است. حالا با اتکا به قوانین بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا، اپیک گیمز به هدف دیرینه خود نزدیک‌تر می‌شود.

از سوی دیگر، در سال 2019 اسپاتیفای برای اولین‌بار از اپل شکایت کرد که بعداً منجر به تحقیقات رسمی اتحادیه اروپا درمورد اپ استور اپل در سال 2020 شد. جریمه 2 میلیارد دلاری درواقع سرانجام این تحقیقات است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی