ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ساخت پلی لیست اسپاتیفای
نرم افزار و اپلیکیشن

اسپاتیفای قابلیت ساخت پلی‌لیست با هوش مصنوعی را آزمایش می‌کند

با کمک این ویژگی‌ می‌توانید دستورات خود را به اسپاتیفای ارائه کنید تا مطابق آن برای شما پلی‌لیست بسازد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۴ آذر ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

اوایل پاییز امسال در گزارشی گفته شده بود که اسپاتیفای درحال توسعه ویژگی جدیدی است که به کاربران آن اجازه می‌دهد با کمک هوش مصنوعی و درخواست‌های متنی خود، ساخت پلی لیست را انجام دهند. حالا نحوه عملکرد این ویژگی ظاهراً توسط یکی از کاربران تیک‌تاک فاش شده و اسپاتیفای رسماً توسعه آن را تأیید کرده است.

براساس گزارش تک‌کرانچ، یکی از کاربران تیک‌تاک ظاهراً به قابلیت ساخت پلی لیست اسپاتیفای با هوش مصنوعی دست پیدا کرده است. با توجه به اسکرین‌شات‌هایی که توسط او به اشتراک گذاشته شده، ظاهراً ویژگی ساخت پلی‌لیست‌های اسپاتیفای با هوش مصنوعی به بخش «Your Library» برنامه این سرویس اضافه می‌شود. در توضیحات ویژگی نیز آمده است که «ایده‌های خود را با استفاده از هوش مصنوعی به پلی لیست تبدیل کنید» و همچنین اشاره شده است که این ویژگی درحال‌حاضر فقط از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند.

ساخت پلی لیست اسپاتیفای با هوش مصنوعی

زمانی که این ویژگی در دسترس قرار بگیرد، صفحه جدیدی به کاربران نمایش داده خواهد شد و درست مانند سایر چت‌بات‌های هوش مصنوعی، کاربران می‌توانند درخواست متنی خود را در کادر مربوطه تایپ کنند. همچنین چند دستور پیشنهادی مانند «تمرکز در محل کار با سازهای الکترونیکی»، «موسیقی پس‌زمینه کافه‌ها» یا «سبکی خاص مانند Witch House» به کاربران ارائه می‌شود.

پس از واردکردن دستور موردنظر خود، اسپاتیفای آن را پردازش می‌کند و مطابق با آن چندین آهنگ را در قالب یک پلی لیست به کاربران پیشنهاد می‌دهد. سپس به‌راحتی می‌توانید آهنگ‌هایی را از آن حذف کنید و به‌طور کلی، پلی لیست ایجادشده توسط هوش مصنوعی را مدیریت کنید.

هرچند هنوز مشخص نیست که قابلیت ساخت پلی لیست با هوش مصنوعی چه زمانی در دسترس کاربران اسپاتیفای قرار خواهد گرفت. سخنگوی این شرکت می‌گوید:

«ما به‌طور معمول آزمایش‌هایی را انجام می‌دهیم. برخی از آن‌ها درنهایت به‌عنوان یک تجربه گسترده‌تر استفاده می‌شوند و از برخی دیگر فقط به‌عنوان یک آموزش مهم استفاده می‌کنیم. درحال‌حاضر چیز دیگری برای به‌اشتراک‌گذاری نداریم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی