ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پلتفرم استیم
نرم افزار و اپلیکیشن

استیم رکورد جدیدی به‌ثبت رساند؛ 34.6 میلیون کاربر آنلاین همزمان

استیم اخیراً به رکورد 34,649,583 کاربر آنلاین رسیده است که حدود 11 میلیون نفر از آن‌ها مشغول انجام بازی‌های مختلف بوده‌اند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰

تعداد کاربران آنلاین همزمان استیم به رکورد 34,649,583 رسید. همچنین از این تعداد، 11,146,564 نفر مشغول انجام بازی‌‌های مختلف بوده‌اند. بااین‌حال، تعداد بازیکنان فعال درحال‌بازی در تاریخ 28 ژانویه 2024 (8 بهمن) بیشتر و حدود 11,582,167 نفر بوده است. کانتر استرایک 2 و DOTA 2 از بازی‌های محبوب این پلتفرم هستند.

باتوجه به آمارهای SteamDB، حدود 34.65 میلیون کاربر اخیراً در این پلتفرم حضور داشتند. از این تعداد 11,146,564 نفر نیز مشغول انجام بازی‌های مختلف در این پلتفرم بوده‌اند. بازی‌هایی که بیشترین بازیکن را در زمان ثبت این رکورد داشتند، به ترتیب زیر هستند:

  • کانتر استرایک 2: حدود 1.4 میلیون نفر
  • DOTA 2: حدود 727 هزار نفر
  • PUBG: حدود 638 هزار نفر
  • Apex Legends: حدود 455 هزار نفر

رکورد استیم در تعداد کاربران آنلاین

حداکثر تعداد کاربران آنلاین استیم از ابتدای سال 2023 تاکنون

یکی از علت‌های مهم افزایش استقبال از استیم، عرضه اخیر دو بازی جذاب در این پلتفرم است. یکی از آن‌ها Palworld بوده که در اواسط ژانویه (بهمن‌ماه) عرضه شد و تا اواسط فوریه (اسفندماه) 15 میلیون بازیکن داشت. دیگری Helldivers 2 است که در اواسط فوریه به قدری محبوب شد که توسعه‌دهندگان مجبور شدند سرورهای خود را برای رفع مشکلات افزایش دهند. البته بازی‌های محبوب و قدیمی نیز همچنان در استیم از استقبال خوبی برخوردار هستند. کانتر استرایک 2 از شرکت ولو یکی از پربازیکن‌ترین بازی‌های این پلتفرم است.

حتی با وجود رقابت از سوی GoG.com و فروشگاه اپیک گیمز، پلتفرم استیم هنوز هم بزرگ‌ترین سرویس برای خرید دیجیتال بازی‌های کامپیوتر است.

با توجه به اینکه در سال 2024 بازی‌های محبوبی مانند S.T.A.L.K.E.R 2، هادس 2 و Homeworld 3 عرضه می‌شوند، انتظار می‌رود کاربران بیشتری به پلتفرم استیم و کنسول دستی آن یعنی Steam Deck روی بیاورند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی