ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تلگرام استارز
نرم افزار و اپلیکیشن

تلگرام از «استارز» رونمایی کرد؛ ارز درون برنامه‌ای برای فروش کالا و خدمات از طریق بات‌ها

با این ارز درون برنامه‌ای، سازندگان بات‌ها و بازی‌ها می‌توانند محصولات خود را به فروش برسانند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۴:۰۰

تلگرام این روزها بیش از هر زمان دیگری وارد دنیای توکن‌ها و ارزهای دیجیتال شده است. موفقیت پروژه نات‌کوین باعث‌شد تا بازی‌های مشابه دیگری مانند همستر کمبت نیز درون تلگرام راه‌اندازی شوند. حالا تلگرام با اعلام این موضوع که در حال حاضر بیش از 400 میلیون کاربر ماهانه با بات‌ها و بازی/برنامه‌های کوچک آن در تعامل هستند، سرویس جدیدی با نام Stars را معرفی کرده است که روی امکان فروش کالا و خدمات دیجیتال تمرکز دارد.

تلگرام در پست جدید خود توضیح می‌دهد که کسب‌و‌کارها از سال‌ها قبل می‌توانند محصولات فیزیکی خود را از طریق بات‌ها و ابزارهای کوچک تلگرام بفروشند. حالا از این ماه، پلتفرم ربات این سرویس پیام‌رسان به‌روزرسانی شده است تا از پرداخت برای محصولات دیجیتال نیز پشتیبانی شود.

تلگرام استارز چیست؟

آپدیت جدید تلگرام که Telegram Stars نام دارد، در واقع نوعی ارز درون برنامه‌ای را به آن اضافه می‌کند که سازندگان بات‌ها و بازی‌ها می‌توانند از طریق آن محصولات خود مانند کتاب‌های الکترونیکی، دوره‌های آموزشی و حتی مواردی که در بازی‌هایی مانند همستر کمبت وجود دارند را به فروش برسانند. ستاره‌ها که همان ارزها هستند را می‌توان از طریق خرید درون برنامه‌ای یا بات PremiumBot به دست آورد.

تلگرام می‌گوید که این سرویس با جدیدترین سیاست‌های اپل و گوگل در مورد فروش محصولات دیجیتالی مطابقت دارد. همچنین با وجود آن، توسعه‌دهندگان اکوسیستم تلگرام دسترسی بی‌سابقه‌ای به خریدهای درون برنامه‌ای پیدا می‌کنند.

نکته قابل توجه اینکه تلگرام اعلام کرده توسعه‌دهندگان در آینده می‌توانند ستاره‌هایی که از طریق بات خود کسب کرده‌اند را در Fragment نقد کنند.

در نهایت، تلگرام ادعا کرده که قصد دارد به‌روزرسانی‌های بیشتری را برای پروژه Stars خود ارائه کند که ویژگی‌ها و قابلیت‌های بیشتری را به همراه خواهند داشت، مانند هدایایی برای تولیدکنندگان محتوا.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی