ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تردز
نرم افزار و اپلیکیشن

متا برای اولین‌بار نحوه اتصال تردز به سایر شبکه‌های اجتماعی را نشان داد [تماشا کنید]

در کنفرانس FediForum، متا نحوه اشتراک‌گذاری و ارسال پست در چندین پلتفرم توسط گزینه جدید «اشتراک‌گذاری فدیورس» را نشان داد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۰:۳۰

شبکه اجتماعی تردز (Threads) درحال آمدن به فدیورس (Fediverse) است و حالا متا اولین نگاه رسمی خود به عملکرد آن را منتشر کرده است. با این امکان که فعلاً به‌صورت محدود در دست آزمایش قرار دارد، کاربران تردز می‌توانند پست‌های خود را از طریق این شبکه اجتماعی در پلتفرم‌های مختلف دیگر نیز به اشتراک بگذارند.

«پیتر کوتل» از متا، در طول کنفرانس FediForum یک نسخه نمایشی کوتاه از نحوه اتصال حساب‌ها و پست‌های کاربران به فدیورس را نشان داد. همانطور که در ویدیو زیر قابل مشاهده است، کتل با مراجعه به تنظیمات حساب تردز خود، گزینه‌ای با عنوان «اشتراک‌گذاری فدیورس» را فعال می‌کند. سپس پنجره‌ای باز می‌شود که در آن متا توضیح می‌دهد Fediverse دقیقا چیست و چندین نکته را به کاربران گوشزد می‌کند.

نحوه فعال‌سازی و عملکرد فدیورس در تردز

متا در ابتدا اشاره می‌کند که حساب کاربران باید عمومی باشد تا بتوانند از این گزینه جدید استفاده کنند، نکته‌ای که «آدام موسری»، رئیس اینستاگرام نیز قبلاً به آن اشاره کرده بود. همچنین در نسخه آزمایشی فعلی، کاربران نمی‌توانند پاسخ پست‌های خود را مشاهده کنند و ففط لایک‌ها قابل مشاهده هستند. بااین‌حال، کوتل می‌گوید که متا سخت در تلاش است تا این روند را تغییر دهد.

پس از آن، متا به کاربران هشدار می‌دهد که اگر تصمیم به حذف یکی از پست‌های خود در تردز بگیرند، هیچ تضمینی وجود ندارد که پست آن‌ها در سایر پلتفرم‌ها نیز حذف شود.

بعد از فعال‌شدن اشتراک‌گذاری فدیورس، کاربران می‌توانند در سرویس‌های دیگری که از طریق ActivityPub با یکدیگر در تعامل هستند نیز پست ارسال کنند. کوتل می‌گوید که تردز پیش از ارسال پست‎‌ها به فدیورس، پنج دقیقه به کاربران فرصت خواهد داد تا بتوانند پست خود را ویرایش کنند. همچنین اگر کاربری اشتراک‌گذاری فدیورس را فعال کرده باشد، در پروفایل‌های او یک آیکون «قرص» نمایش داده خواهد شد که سایر کاربران با کلیک روی آن، می‌توانند نام‌های کاربری فدیورس آن‌ها را کپی کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی