ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اینستاگرام تردز
نرم افزار و اپلیکیشن

پس از مدت‌ها، اینستاگرام تردز ظاهراً پنجشنبه برای کاربران در اتحادیه اروپا منتشر می‌شود

در وب‌سایت Threads شمارش معکوس جدیدی قرار گرفته است که پنجشنبه این هفته به پایان خواهد رسید.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۸ آذر ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

متا تیرماه امسال شبکه اجتماعی «اینستاگرام تردز» را به‌عنوان رقیب ایکس یا توییتر سابق در کشورهایی ازجمله ایالات‌متحده و بریتانیا راه‌اندازی کرد. حالا پس از گذشت بیش از 5 ماه، به‌نظر می‌رسد که Threads سرانجام در 14 دسامبر (23 آذرماه) در اتحادیه اروپا نیز منتشر خواهد شد.

متا هنوز هیچ بیانیه رسمی در این رابطه منتشر نکرده است، اما The Verge در گزارش جدیدی ادعا می‌کند که شمارش معکوس بدون عنوانی به وب‌سایت Threads اضافه شده که (هنگام نوشتن این گزارش) فقط کمی بیشتر از 5 روز دیگر از زمان آن باقی مانده است.

همچنین همان‌طور که «مت ناوارا»، محقق اپلیکیشن توضیح می‌دهد، کاربران اروپایی اینستاگرام با جستجوی عبارت «ticket» در این شبکه اجتماعی، یک دعوت‌نامه دیجیتال به Threads را مشاهده خواهند کرد که زمان راه‌اندازی برنامه در آن مشخص است.

البته این زمان راه‌اندازی می‌تواند براساس کشوری که کاربر در آن مستقر است، متفاوت باشد. همچنین هنوز مشخص نیست که تمام کشورهای اتحادیه اروپا به این شبکه اجتماعی دسترسی پیدا خواهند کرد یا متا قصد دارد ابتدا آن را برای کشورهای خاصی ارائه کند.

دلیل تأخیر در راه‌اندازی اینستاگرام تردز برای اتحادیه اروپا

«کریستین پی»، سخنگوی متا، از «عدم قطعیت در قوانین نظارتی آتی» به‌عنوان دلیلی برای راه‌اندازی با تأخیر تردز در اتحادیه اروپا یاد کرده است که احتمالاً به سیاست‌های سخت‌گیرانه «قانون بازارهای دیجیتال» (DMA) اتحادیه اروپا ارتباط دارد. متا همراه با سایر غول‌های فناوری ازجمله مایکروسافت و اپل، رسماً به‌عنوان دروازه‌داران این قانون تعیین شده‌اند و حالا باید قوانین جدیدی را درزمینه رضایت کاربران و حفاظت از داده‌های آن‌ها رعایت کنند. هنوز مشخص نیست که آیا متا با توجه به این قوانین، در تجربه اصلی تردز برای کاربران اتحادیه اروپا تغییری ایجاد خواهد کرد یا خیر.

در رابطه با قابلیت‌های اینستاگرام تردز، اخیراً متا هشتگ‌ها را به پلتفرم خود اضافه کرده بود. حذف جداگانه حساب تردز بدون پاک‌کردن اکانت اینستاگرام دیگر تغییر قابل‌توجه چند وقت گذشته این شبکه اجتماعی است. متا همچنین درحال کار روی API برای Threads است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی