ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تیک تاک
نرم افزار و اپلیکیشن

تیک‌تاک روی یک طرح اشتراکی پولی بدون تبلیغات کار می‌کند

تیک‌تاک درحال آزمایش یک طرح اشتراکی با هزینه ماهیانه 4.99 دلار است.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۱ مهر ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

تیک تاک به‌دنبال راهی جدید برای کسب درآمد است و می‌خواهد یک طرح اشتراکی پولی بدون تبلیغات برای کاربران عرضه کند. چنین موضوعی در دنیای پلتفرم‌های اجتماعی جدید نیست و برای مثال، اسنپ‌چت پلاس یا ایکس پریمیوم (توییتر بلو سابق) در اختیار کاربران قرار دارند؛ بااین‌حال تیک‌تاک برای اولین‌بار در چنین مسیری گام برمی‌دارد.

وب‌سایت Android Authority برای اولین‌بار به امکان عرضه این طرح اشتراکی اشاره کرد. طبق این گزارش، جدید نسخه تیک تاک شامل یک رشته کد جدید است که نشان می‌دهد این پلتفرم به‌اشتراک‌گذاری ویدیوهای کوتاه، درحال آزمایش یک نسخه بدون تبلیغات درازای دریافت هزینه ماهیانه از کاربران است.

تیک تاک و عرضه یک طرح اشتراکی پولی

تیک تاک آزمایش چنین نسخه‌ای را تأیید کرده است. این پلتفرم به وب‌سایت تک‌کرانچ گفته که درحال آزمایش طرح اشتراکی در خارج از ایالات‌متحده و با همکاری تعداد کمی از کاربران است. طبق یک تصویر، کاربران این شبکه اجتماعی می‌توانند از میان دو طرح، یکی را انتخاب کنند. یکی از این گزینه‌ها مربوط به طرح استاندارد می‌شود و دیگری نسخه بدون تبلیغات.

همان‌طور که می‌توان حدس زد، نسخه استاندارد شامل تبلیغات شخصی‌سازی‌شده است و کاربران در این حالت برای استفاده از تیک تاک هزینه‌ای نمی‌پردازند. در طرح دوم، کاربران با پرداخت هزینه ماهانه 4.99 دلار، می‌توانند بدون مواجهه با تبلیغات از این شبکه اجتماعی استفاده کنند.

با توجه به اینکه طرح مدنظر تیک تاک در فاز آزمایشی قرار دارد، شاید این پلتفرم از عرضه آن منصرف شود یا اینکه شاهد تغییر قیمت آن باشیم. شاید براساس بازخوردهایی که تیک تاک از افراد آزمایش‌کننده دریافت می‌کند، تصمیم به کاهش قیمت ماهانه 4.99 دلار بگیرد.

احتمالاً به‌مرور‌زمان تمام شبکه‌های اجتماعی ازجمله اینستاگرام به یک طرح اشتراکی مجهز می‌شوند تا کاربران با پرداخت هزینه، از نمایش تبلیغات در پلتفرم‌های مورد استفاده خود جلوگیری کنند و البته شرکت‌ها هم به درآمدزایی ادامه دهند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی