ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویز گزارش تصادفات را میدهد
نرم افزار و اپلیکیشن

اپلیکیشن Waze اکنون در جاده‌های مستعد تصادفات رانندگی به شما هشدار می‌دهد

اپلیکیشن Waze از طریق هوش مصنوعی و با تجزیه‌وتحلیل مسیر، میزان احتمال تصادف را می‌سنجد و در صورت لزوم به شما اخطار می‌دهد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱۷ آبان ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۰

ویژگی جدید اپلیکیشن Waze در صورت نیاز به رانندگان هشدار می‌دهد که به بخش حادثه‌خیز مسیر نزدیک می‌شوند. بااین‌حال، اگر در مسیری باشید که مرتباً در آن تردد می‌کنید، این هشدارها کمتر نشان داده می‌شوند؛ گوگل، مالک مسیریاب ویز، گفته است که محدودیت در نمایش اعلان‌ها برای به حداقل رساندن حواس‌پرتی رانندگان درنظر گرفته شده است.

براساس گزارش گوگل، این هشدارها با هوش مصنوعی ایجاد می‌شوند. هوش مصنوعی ویژگی‌های جاده‌ای مانند میزان ترافیک، سطح ارتفاع جاده یا بزرگراه بودن مسیر را تجزیه‌وتحلیل می‌کند، سپس در صورت لزوم، به راننده هشدار حادثه یا تصادف می‌دهد.

هشدار تصادفات احتمالی در برنامه ویز

ویژگی جدید اپلیکیشن Waze: هشدار تصادفات احتمالی

گوگل می‌گوید هشدارهای تصادفات از امروز به برنامه مسیریاب Waze در اندروید و iOS راه پیدا می‌کند. در این به‌روزرسانی جدید هنگامی که درحال رانندگی هستید، قبل از آنکه به جاده‌ای بپیچید که در آن امکان تصادف است، ویز یک هشدار به شما نشان می‌دهد.

Waze با تجزیه‌وتحلیل هوش مصنوعی، گزارش‌های کاربران و داده‌های ترافیکی، همراه با اطلاعات دیگر مانند آزادراه یا خیابان بودن مسیر و همچنین با بررسی ویژگی‌های فیزیکی مانند ارتفاع و پیچ‌های خیابان، تعیین می‌کند که مسیرتان ایمن یا خطرناک است. البته در جاده‌هایی که معمولاً در آن‌ها تردد دارید چنین هشداری به شما نمایش داده نمی‌شود چون در آن صورت این اعلان‌ها بیشتر باعث حواس‌پرتی شما می‌شود و دیگر مزیت مفیدی نخواهد بود.

اپلیکیشن Waze و گوگل مپس اطلاعات مشابهی به کاربران می‌دهند، اما گوگل مپس ویژگی‌هایی دارد که ویز از آن‌ها برخوردار نیست. بسیاری از مردم Waze را به‌دلیل گزارش ترافیک‌های لحظه‌ای و ویژگی‌های علامت‌گذاری آن ترجیح می‌دهند. حالا خوشحالیم که می‌بینیم گوگل به این برنامه اجازه داده است که هویت خود را حفظ کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • iAmirHossein
    iAmirHossein | ۱۷ آبان ۱۴۰۲

    اینو خیلی وقته نشان خودمون داره
    البته نمیدونم نشان از روی اپ دیگه ای ایده برداری کرده یا نه، اما میدونم خیلی وقته این موضوع رو هشدار میده
    در کل نشان به نظر من یکی از بهترین اپ های ایرانیه

مطالب پیشنهادی