ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

wp1
نرم افزار و اپلیکیشن

واتس‌اپ ظاهراً روی قابلیت چت با کاربران دیگر پیام‌رسان‌ها کار می‌کند

واتس‌اپ با هدف پیروی از مقررات جدید اتحادیه اروپا، ظاهراً روی توسعه پشتیبانی از تعامل و چت با پلتفرم‌های دیگر کار می‌کند.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۰

واتس‌اپ با هدف پیروی از مقررات جدید اتحادیه اروپا، ظاهراً روی توسعه پشتیبانی از تعامل و چت با پلتفرم‌های دیگر کار می‌کند. با این رویکرد، کاربرانی که حتی حساب واتس‌اپ ندارند، می‌توانند با کاربران این پیام‌رسان ارتباط برقرار کنند.

برای مثال، با استفاده از این ویژگی جدید، کاربری از برنامه سیگنال می‌تواند به یک کاربر واتس‌اپ پیام ارسال کند، حتی بدون اینکه در واتس‌اپ حساب کاربری داشته باشد.

قانونی تحت عنوان قانون بازارهای دیجیتال (DMA) اتحادیه اروپا با هدف اصلاح وضعیت رقابت، قوانین سختگیرانه‌ای را به شرکت‌های بزرگ فناوری تحمیل می‌کند. واتس‌اپ ظاهراً در تلاش است با هدف تبعیت از قوانین جدید، امکانات تازه‌ای را به پیام‌رسان خود اضافه کند. به‌نظر می‌رسد این شرکت قصد دارد برنامه خود را با قابلیت پشتیبانی از تعامل با برنامه‌های شخص ثالث به‌روز کند.

واتس‌اپ ظاهراً روی قابلیت‌های تعاملی جدیدی کار می‌کند

اسکرین‌شاتی که از به‌روزرسانی واتس‌اپ به اشتراک گذاشته شده است، نشان می‌دهد این شرکت روی توسعه قابلیت جدیدی کار می‌کند که به مقررات جدید اتحادیه اروپا مربوط می‌شود. با‌ توجه به اینکه این قابلیت درحال توسعه است، این بخش هنوز آماده نیست و در دسترس کاربران قرار ندارد. اما این اسکرین‌شات نشان می‌دهد که این شرکت روی توسعه چنین قابلیتی کار می‌کند.

واتس‌اپ یک بازه زمانی ۶ ماهه در اختیار دارد تا بتواند پیام‌رسان خود را با مقررات جدید اروپا هماهنگ کند تا این سرویس قابلیت فعالیت در اتحادیه اروپا را داشته باشد. هنوز مشخص نیست قابلیت جدید درنهایت در دسترس کاربران سایر کشورهای فراتر از اتحادیه اروپا نیز قرار خواهد گرفت یا خیر.

با رویکرد جدید و قابلیت تعامل سایر برنامه‌ها با واتس‌اپ، بی‌شک شبکه ارتباطی این پیام‌رسان گسترده‌تر می‌شود و کاربران واتس‌اپ می‌توانند با افرادی که از برنامه‌های پیام‌رسان مختلف استفاده می‌کنند، در تعامل قرار گیرند. این رویکرد، رقابت با واتس‌اپ را برای برنامه‌های پیام‌رسان شرکت‌های تازه‌وارد به بازار امکان‌پذیر می‌کند.

باید دید درنهایت این به‌روزرسانی‌ها چه زمانی از سوی واتس‌اپ اجرایی می‌شود و کاربران با چه مسائلی در این زمینه مواجه خواهند شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی