ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

واتس‌اپ
نرم افزار و اپلیکیشن

واتس‌اپ در بتای جدید خود قابلیت تعامل با دیگر پیام‌رسان‌ها را آزمایش می‌کند

در آپدیت جدید نسخه بتای واتس‌اپ قابلیت تعامل با دیگر پیام‌رسان‌های شخص ثالث وجود دارد که می‌توان آن را غیرفعال کرد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۸:۱۵

در آپدیت بتای جدید واتس‌اپ قابلیت تعامل با پیام‌رسان‌های شخص ثالث وجود دارد که هنوز در مرحله توسعه قرار دارد. این قابلیت در راستای هماهنگی با قانون‌های بازارهای دیجیتال (DMA) اتحادیه اروپا ارائه می‌شود و هنوز نهایی نشده است و احتمالاً در آپدیت‌های بعدی برای کاربران منتشر خواهد شد.

براساس گزارش WABetaInfo، نسخه بتا 2.24.6.2 واتس‌اپ برای اندروید در گوگل پلی قابلیتی دارد که برای تعامل با دیگر پیام‌رسان‌ها است. به‌نظر می‌رسد با پشتیبانی از این قابلیت، یک صفحه چت جدید برای کاربران باز خواهد شد که در آن نام پیام‌رسان مبدأ یا مقصد قید می‌شود.

پیش‌از این «دیک بروور»، مدیر مهندسی واتس‌اپ، درباره این قابلیت توضیحاتی داده بود. به گفته او، پیام‌رسان‌هایی که می‌خواهند با واتس‌اپ تعامل‌ داشته باشند، باید با شرکت متا توافق کنند و مقررات آن را بپذیرند.

تعامل با پیام‌رسان‌های شخص ثالث در واتس‌اپ

قابلیت تعامل با پیام‌رسان‌های شخص ثالث در واتس‌اپ

قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا، شرکت متا را ملزم می‌کند تا در راستای سیاست‌های ضدانحصاری، قابلیت ارتباط واتس‌اپ با دیگر پیام‌رسان‌ها را فراهم کند. همانطور که در اسکرین‌شات بالا می‌بینید، این قابلیت با نام Third-party Chats در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. همچنین کاربران می‌توانند آن را غیرفعال و یا اپلیکیشن‌های دیگر را به آن اضافه کنند.

مطابق ماده 7 مقررات اتحادیه اروپا کاربران باید روی نحوه اشتراک‌گذاری داده‌ها و ارتباط با دیگر اپلیکیشن‌ها کنترل داشته باشند؛ این قابلیت جدید نیز برای اجرای همین ماده طراحی شده است. با این قابلیت کاربران خود انتخاب خواهند کرد که می‌خواهند با کدام پیام‌رسان شخص ثالث تعامل داشته باشند.

همچنین با غیرفعال‌کردن این قابلیت، کاربران احتمالاً تنها می‌توانند پیام‌های دیگر اپلیکیشن‌ها را بخوانند و برای تعامل و پاسخ‌دادن باید این گزینه را فعال کنند. این قابلیت هنوز درحال توسعه است و احتمالاً در آپدیت‌های بعدی واتس‌اپ رونمایی خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی