ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

واتس‌اپ
نرم افزار و اپلیکیشن

قابلیت ارسال پیام‌های ویدیویی به واتس‌اپ اضافه شد

با وجود این ویژگی، کاربران می‌توانند ویدیوهای حداکثر 60 ثانیه‌ای را برای یکدیگر ارسال کنند که توسط واتس‌اپ به‌صورت سرتاسری رمزگذاری شده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۶ مرداد ۱۴۰۲ | ۰۹:۰۰

واتس‌اپ از سال‌ها قبل امکان ارسال پیام‌های صوتی یا برقراری تماس‌های صوتی یا تصویری را برای کاربران خود فراهم کرده است. اکنون متا قابلیت ضبط و ارسال پیام‌های ویدیویی (ویدیو مسیج) را نیز در دسترس کاربران پیام‌رسان خود قرار داده. گفتنی است درحال‌حاضر همه کاربران در تمام نقاط جهان هنوز به این قابلیت جدید دسترسی ندارند ولی طی هفته‌های آتی امکان ارسال ویدیو مسیج برای آن‌ها فراهم می‌شود.

یکی از ویژگی‌هایی که کاربران واتس‌اپ از مدت‌ها قبل به‌دنبال آن بوده‌اند، امکان ارسال و دریافت پیام‌های ویدیویی است و حالا شرکت متا در پست وبلاگ خود اشاره کرده که این قابلیت را فراهم کرده است. با وجود این ویژگی، کاربران می‌توانند ویدیوهای حداکثر 60 ثانیه‌ای را برای یکدیگر ارسال کنند که توسط واتس‌اپ به‌صورت سرتاسری رمزگذاری شده است.

ارسال پیام ویدیویی با واتس‌اپ

درحال‌حاضر اکثر برنامه‌های پیام‌رسان، مانند تلگرام، از پیام‌های ویدیویی پشتیبانی می‌کنند و روش ارسال آن‌ها مشابه با روش ارسال پیام‌های صوتی است. همان‌طور که احتمالاً آشنایی داشته باشید، برای ارسال پیام ویدیویی در واتس‌اپ ابتدا باید روی آیکون مربوط به ارسال پیام صوتی ضربه بزنید تا به حالت پیام ویدیویی تغییر پیدا کند.

سپس به‌سادگی با نگه‌داشتن انگشت خود روی آیکون مربوط به پیام ویدیویی، می‌توانید ویدیوی خود را ضبط کنید و زمانی که انگشت خود را رها کنید، ویدیو ارسال می‌شود. همچنین درست مانند پیام‌های صوتی، با کشیدن انگشت خود به‌سمت بالا، می‌توانید روند ضبط ویدیو را قفل کنید تا نیازی به نگه‌داشتن دکمه مربوط به ضبط نداشته باشید.

پیام‌هایی ویدیویی واتس‌اپ در چت‌ها به‌طور خودکار در حالت بی‌صدا پخش خواهند شد و با ضربه‌زدن روی یک ویدیو، صدای آن نیز شروع به پخش می‌کند.

متا در پست خود اشاره کرده که ویژگی ارسال پیام‌های ویدیویی اکنون واتس‌اپ هم‌اکنون درحال انتشار است و تا چند هفته آینده در دسترس تمام کاربران این برنامه پیام‌رسان محبوب قرار خواهد گرفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • iAmirHossein
    iAmirHossein | ۶ مرداد ۱۴۰۲

    با کلی منت و سنت قابلیت های 5 سال پیش تلگرامو اضافه می‌کنه

مطالب پیشنهادی