ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویندوز 11
نرم افزار و اپلیکیشن

آپدیت بزرگ 24H2 ویندوز 11 متمرکز بر هوش مصنوعی خواهد بود؛ عرضه ویندوز 12 به تعویق می‌افتد؟

نسخه 24H2 احتمالاً به‌شدت روی قابلیت‌های هوش مصنوعی تمرکز خواهد داشت و چند ویژگی جدید را به ویندوز 11 اضافه می‌کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۴ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۰

مایکروسافت هم‌اکنون درحال توسعه آپدیت بعدی ویندوز با نام رمز Hudson Valley است که انتظار می‌رود اواخر امسال به‌عنوان «نسخه 24H2» و به‌روزرسانی 2024 منتشر شود. برخلاف نسخه سال گذشته 23H2، انتظار می‌رود که 24H2 یک به‌روزرسانی بسیار بزرگ‌تر برای ویندوز 11 باشد که علاوه بر بهبود عملکرد و امنیت سیستم‌عامل، ویژگی‌های جدیدی نیز به‌همراه خواهد داشت. با عرضه این به‌روزرسانی بزرگ، احتمالاً عرضه ویندوز 12 دچار تأخیر خواهد شد.

همان‌طور که Windows Central در گزارش خود توضیح می‌دهد، نسخه 24H2 احتمالاً به‌شدت روی قابلیت‌های هوش مصنوعی تمرکز خواهد داشت. طبق شایعات، احتمالاً یک Copilot پیشرفته جدید در آن وجود خواهد داشت که تجربه کاربری ویندوز را با هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی ترکیب می‌کند تا باعث بهبود بهره‌وری برنامه‌ها، جستجو و موارد دیگر شود.

ویندوز 12 یا به‌روزرسانی اصلی ویندوز 11؟

همچنین برخی منابع گفته‌اند که مایکروسافت این به‌روزرسانی را «ویندوز 12» می‌نامد. بااین‌حال، Windows Central به نقل از منابع خود می‌گوید که این موضوع بعید به‌نظر می‌رسد؛ مخصوصاً با در نظر گرفتن این واقعیت که «پانوس پانای»، رئیس سابق بخش ویندوز مایکروسافت، این شرکت را به‌تازگی ترک کرده است؛ بنابراین درحال‌حاضر محتمل‌تر به‌نظر می‌رسد که نسخه 24H2 به‌روزرسانی اصلی ویندوز 11 باشد.

در ادامه این گزارش گفته شده است که مایکروسافت احتمالاً در ماه سپتامبر نسخه 24H2 را منتشر می‌کند که در طول تابستان، توسعه آن را به پایان رسانده است. مایکروسافت همچنین قصد دارد از ماه آوریل نسخه جدید پلتفرم ویندوز با نام Germanium را به‌کار بگیرد که پس از آن، کار روی نهایی‌سازی به‌روزرسانی نسخه 24H2 آغاز می‌شود که روی پلتفرم Germanium ساخته خواهد شد.

با انتشار این پلتفرم جدید، به‌روزرسانی ویندوز با استفاده از روش «Swap OS» نصب خواهد شد. در این روش، سیستم‌عامل جدید به‌طور کلی جایگزین سیستم‌عامل نصب‌شده روی دستگاه می‌شود.

درنهایت از نظر زمان‌بندی، طبق این گزارش، نسخه 24H2 تا نیمه دوم سال 2024 عرضه نخواهد شد و برخی از رایانه‌های شخصی متمرکز بر هوش مصنوعی در اوایل ژوئن با نسخه 24H2 روانه بازار می‌شوند. به‌روزرسانی نسخه 24H2 نیز تا سپتامبر در دسترس کاربران فعلی ویندوز 11 قرار نخواهد گرفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی